Pro účastníky okresních soutěží prvním listopadovým víkendem skončí soutěže řízené OFS Klatovy. Proto nabývají na důležitosti výsledky řady utkání, která se budou hrát i o prodlouženém víkendu.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, ve 14.30 hodin.

SOBOTA 26. ŘÍJNA

DIVIZE – SKUPINA A

Zličín – Sušice (10.30, UMT). Domácí po třech úspěšných zápasech vyšli v minulém kole na Doubravce naprázdno. Jejich doménou jsou zejména výsledky na domácím hřišti, kde již třikrát vyhráli, i když dali pouze čtyři branky. Sušice by se mohla pokusit o to, co se jí již třikrát podařilo, a to bodovat venku.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Klatovy – Rapid Plzeň. Oba soupeři byli v minulém kole úspěšní venku. Oba v tabulce dělí jediný bod, který má navrch Rapid. Role favorita je na straně domácích, kteří byli ve vzájemných zápasech vždy úspěšní.

Horní Bříza – Horažďovice. Oproti minulému ročníku se role vyměnily. Horažďovice, které na hřišti Horní Břízy naposledy zvítězily 7:3, se potácí ve druhé polovině tabulky a domácí jsou naopak v laufu. Na podzim všechny zápasy doma vyhráli a nešli v nich pod tři branky.

Bolevec – Luby. Domácím se po návratu mezi elitu kraje daří, mají na svém kontě již čtyři domácí vítězství. A jejich hřiště nepatří v historii lubské kopané mezi ta, kam by jezdil A tým pro body.

1. A TŘÍDA

Rozvadov – Mochtín. Domácí jsou v 1. A třídě s 80% úspěšností nejlepším týmem. Navíc mají doma 75% úspěšnost, takže Mochtín čeká těžký soupeř, který patří mezi žhavé kandidáty na dvě první místa.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Štěnovice – Žichovice. Hosté zajíždí ven v nové roli lídra tabulky. Domácí však po úvodních dvou zápasech na svém hřišti, ve kterých remizovali, prokazují svoji kvalitu.

Starý Smolivec – Dlouhá Ves. Hosté doma po úspěšném výsledku v Žichovicích promarnili šanci dotáhnout se z posledního místa na Přeštice B a Žákavu. Nezbývá jim nic jiného než lovit na jiných hřištích. Ve Starém Smolivci by to bylo určitě překvapení.

Losiná – Měčín. Měčínu se v Losiné v posledních dvou ročnících dařilo, získal tam plný počet bodů. Faktem ale je, že na podzim Losiná doma nepoznala pocit porážky.

OKRESNÍ PŘEBOR

Velký Bor – Chanovice, Bolešiny – Nezamyslice, Železná Ruda – Švihov, Vrhaveč – Hrádek

III. TŘÍDA

Hradešice B – Týnec, Bezděkov – Nalžovské Hory, Kašperské Hory – Velhartice, Hartmanice – Svéradice B (14.00), Měcholupy – Janovice B, Velké Hydčice – Žihobce

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Dlažov – Ježovy, Železná Ruda B – Křenice (11.45), Dešenice – Nýrsko B

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Soběšice – Pačejov B, Hory Matky Boží – Kvasetice, Plánice – Veřechov, Budětice – Zavlekov (hř. Rabí), Myslív – Kolinec

NEDĚLE 27. ŘÍJNA

1. A TŘÍDA

Nýrsko – Žihle. Okulu provází na podzim velká marodka i jiné okolnosti, které nutí trenéra Karla Kalivodu míchat se sestavou a často improvizovat. Hosté jsou s 18 body na 4. místě, domácí mají o dva body méně a jsou až na 9. místě. Poslední prohra Nýrska 0:3 s Žihlí doma varuje před přehnaným optimismem.

Svéradice – Spálené Poříčí. Do Svéradic přijede družstvo, které momentálně uzavírá tabulku. Ale není zrovna soupeřem, se kterým se rodí zisk bodů snadno. Dva souboje v 1. B třídě skončily remízou a těsnou výhrou 1:0 domácích, poslední v 1. A třídě znamenal ve Svéradicích po plichtě 2:2 dělbu bodů, stejně jako ve Spáleném Poříčí.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Strážov – Pačejov. Derby Strážova s Pačejovem bude pro oba celky pikantní v tom, že půjde o duel sousedů v tabulce. Čtvrtý Strážov má na pátý Pačejov náskok jediného bodu. Hosté mají svoji kvalitu, kterou v podobě prohry pocítil i lídr tabulky Žichovice a nebo naposledy Štěnovice.

Horažďovice B – Hradešice. Místní derby, první v historii v 1. B třídě, slibuje zajímavý fotbal.

OKRESNÍ PŘEBOR

Luby B – Malý Bor, Běšiny – Janovice, Sušice B – Klatovy B

III. TŘÍDA

Mochtín B – Strážov B

IV.TŘÍDA – SKUPINA A

Měčín B – Spůle, Neznašovy – Bezděkov B, Vrhaveč B – Bolešiny B

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Hrádek B – Sušice C

Miroslav Sedlmaier