Své první body ze hřiště venku si odvezly ze sobotního zápasu z Klatov Horažďovice a tyto tři body jim napomohly posunout se z posledního místa tabulky. Klatovy nejenže doma nebodují, ale prohrály vysokým rozdílem pěti branek i obě derby, s Chanovicemi (0:5) i Horažďovicemi (1:6).

Klatovy – Horažďovice 1:6 (0:4). Hosté o své výhře rozhodli vydařeným prvním poločasem ve kterém u třech branek asistoval odchovanec mochtínské kopané Jaroslav Cihlář, který také nedávno dres domácího týmu přechodně oblékal.

Již v 5. minutě otevřel skóre Sova z pokutového kopu, který nařídil hlavní arbitr za ruku domácího hráče v pokutovém území. V 8. minutě mohli domácí skórovat, ale míč z hlavičky jejich hráče vyrazil bravurně Kozlík. V 11. minutě se dostal Cihlář sám před brankáře Hermana, ten mu sice střelu vyrazil, ale dobíhající benjamínek v dresu hostů Nauš zvýšil na 0:2. O výsledku prakticky rozhodl mezi 32. a 34. minutou dvěma slepenými góly Cihlář a do kabin šli hosté s bezpečným čtyřbrankovým náskokem.

Po střele Prchlíka v 70. minutě hosté ještě své vedení zvýšili a skóre z jejich strany uzavřel o čtyři minuty později další mladík Michal Forman. Čestný úspěch za Klatovy zaznamenal v 90. minutě po rohovém kopu Matějka.

Branky: 40. Matějka – 5. Sova (PK), 11. Nauš, 32. a 34. Cihlář, 70. Prchlík, 74. Forman. ŽK: 4:3. ČK: 1:1 (61. Toman – 90. Janouškovec). Diváci: 100.

Horní Bříza – Chanovice 2:1 (1:1). Podrobnosti nehlášeny.

Ostatní výsledky: Bolevec – SK ZČE Plzeň 2:3, M. Touškov – Stříbro 4:1, Rozvadov – Vejprnice 1:1, Holýšov – Chrást 3:1, Koloveč – Rapid Plzeň 2:1, Přeštice – Rokycany 0:1.