Velké divizní derbyv sobotuna fotbalovém hřišti v Klatovech, mezi domácí TJ a hosty z Domažlic přinese kromě bitvy o body také zajímavý bratrský souboj. Podruhé ve fotbalové kariéře, ale premiérově v divizi se proti sobě postaví odchovanci mochtínského fotbalu, Jaroslav a Pavel Cihlářovi.
„Už se moc těším, bude to zajímavé, i když se známe natolik, že jeden druhého těžko můžeme něčím překvapit,“ uvedl sedmadvacetiletý záložník TJ Klatovy Jaroslav Cihlář, kterému je jasné, že především výsledky staví do role favorita domažlickou Jiskru. „Mají zkušenější tým, ale my jim nic zadarmo nedáme. Určitě je potrápíme a uděláme všechno pro to, aby nějaký bod zůstal doma,“ tvrdil Jaroslav. „A když se potkám na hřišti s bráchou? Je to soupeř, ale pořád bráška,“ řekl. „My se asi tváří v tvář nepotkáme, jsme oba leváci,“ zauvažoval o pět let mladší Pavel Cihlář, bek, který od nové sezony hájí barvy Jiskry Domažlice. „I já se na derby těším, ale bude zároveň divné. Ještě na jaře jsem za Klatovy kopal a navíc teď ještě proti bráchovi,“ připomněl Pavel, kterému je jasné, že jeho tým v Klatovech nečeká rozhodně procházka růžovým sadem. „Myslím, že to bude hodně těžký zápas. Všichni se budeme chtít ukázat,“ dodal obránce.


Přisobotní divizním derby to bude mít těžké i otec obou fotbalistů Jaroslav Cihlář starší. „Já budu fandit především dobrému fotbalu,“ odpověděl diplomaticky bývalý fotbalista a trenér. Podle něj už to doma bratrsky sportovně jiskří od začátku sezony. „Kluci se pořád hecují. Dokonce Pavel má na rozpisu zápasů už od začátku soutěžního ročníku u dnešního derby Klatovy – Domažlice napsaný výsledek 1:7,“ prozradil Jaroslav Cihlář starší. „To se ale brácha mýlí, tohle mu prostě nevyjde,“ odhodlaně tvrdil klatovský Jaroslav. „Já bráchu jen popichuji, ale co kdyby,“ neodputil si domažlický Pavel.
Jaroslav Cihlář starší by ale úspěch přál oběma svým synům. „Proto bych byl nejradši, kdyby hráli spolu,“ podotkl otec, pro něhož by zřejmě dnes byla nejpřijatelnější remíza. „Myslím, že také dělbou bodů dnešní derby skončí. Favoritem jsou určitě Domažlice, na jejich straně je větší zkušenost. Ale Klatovští jsou zase velcí bojovníci,“ vyzdvihl přednosti dnešních soupeřů.