„Je to pořád stejná písnička: první poločas odehrajeme špatně, druhý se zvedáme, ale to už gólové manko nedoženeme,“ tvrdí o způsobu hry svých svěřenců trenér divizních Klatov Jiří Toman. Ve stejném scénáři se totiž odehrál i sobotní duel s Domažlicemi. Ve 14. minutě dostal soupeře do vedení Tomáš Bahleda a domácí Klatovy už nedokázaly do konce utkání ani vyrovnat. A to i přesto, že měly několik střeleckých příležitostí.


„Byla škoda, že Pavlík, který dostal pěknou hlavičkovou přihrávku, nastřelil jen břevno. Kdyby se skóre vyrovnalo na 1:1, byla by následující hra zase o něčem jiném,“ dodal kouč, který přiznal, že Domažlice byly lepším týmem. „V první půli nás jednoznačně přehrávaly, ve druhém poločase jsme začali makat, ale výsledkem byly jen standardní situace,“ prohlásil Toman.


I tentokrát na soupisce Klatov figurovala řada dorosteneckých jmen. Naopak chyběli zkušení Zedník s Vonáškem kvůli zranění. „Zvláště u Zedníka to vypadá, že ještě minimálně dva týdny nenastoupí, protože si při minulém zápasu v Třeboni obnovil zranění svalu,“ upřesnil Toman.


Z plného bodového zisku, navíc na hřišti soupeře, se radoval kouč Domažlic Milan Dejmek. Nicméně ze způsobu hry svých svěřenců nadšený nebyl. „Podali jsme tragický výkon. Hráli jsme zhruba do 20. minuty, dali jsme gól, ale to bylo všechno,“ zhodnotil zápas Dejmek. „Ačkoliv jsem hráče upozorňoval, že nesmí nic podcenit, přesto se stal opak. Za náš výkon v Klatovech bychom se měli stydět. Vyhráli jsme jenom proto, že domácí mají málo zkušený mančaft,“ dodal.

Prohra Jardu zamrzela

Ještě na jaře hájil dvaadvacetiletý Pavel Cihlář barvy divizních Klatov. Od podzimu ale hraje za Jiskru Domažlice. Stejně jako jeho týmový kolega Petr Mužík se v sobotu oba vrátili do svého bývalého působiště. Cihlář se navíc postavil proti svému o pět let staršímu bratrovi Jaroslavovi, záložníkovi TJ Klatovy.


Oba bratři se už dlouho před zápasem navzájem hecovali, který z týmů bude lepší a kdo se bude radovat z vítězství. Dokonce i jejich otec Jaroslav Cihlář starší si přál remízu. Jenže štěstěna se nakonec postavila na stranu Domažlic, které vyhrály 1:0.


„Zaspali jsme začátek. Pak jsme zápas sice herně vyrovnali, ve druhém poločase jsme měli i několik střeleckých příležitostí, ale nedokázali jsme je proměnit,“ řekl po zápase klatovský záložník Jaroslav Cihlář, kterého prohra zamrzela. „Každá ztráta bodů je špatná, hlavně doma. Myslím, že remíza by byla v tomto utkání spravedlivá,“ dodal Jaroslav.


Pavel Cihlář, bek nově hájící barvy domažlické Jiskry si naopak myslí, že jeho tým měl hodně příležitostí k tomu, aby utkání skončilo mnohem vyšším brankovým rozdílem. „Jenže Klatovy nás ve druhém poločase dostaly pod tlak a my jsme se báli, abychom alespoň jednobrankový náskok udrželi,“ přiznal Pavel. A s jakými pocity nastoupil na hřiště, které bylo ještě na jaře jeho domovským? „Byl to zvláštní pocit,“ dodal.