Na začátku druhého poločasu Paluskův centr odhlavičkoval Mosquera k volnému Traorému a ten otevřel skóre zápasu.

„Viděl jsem nabíhajícího Moskyho, zkusil jsem dát lobem balon na zadní tyč, kde Mosky vyhrál souboj a pak už to Ibra (Traoré) dobře uklidil. Za to jsem moc rád,“ popsal v rozhovoru na klubových sociálních sítích Jan Paluska.

Benjamínek Viktorie už hrál evropské poháry, ale to byla mládežnická Liga mistrů v minulé sezoně. Ve čtvrtek si odbyl premiéru na evropské scéně i mezi dospělými. Hodně tomu nahrál nahuštěný program Viktorie i výsledek 4:0 z prvního duelu proti Gziře v Plzni.

„Když jsem se dozvěděl, že budu mít premiéru, byl jsem nesmírně šťastný. Mám radost, že se mi zápas povedl a že jsem dostal důvěru od trenérů. Zápas jsem si na sto procent užil, takže super,“ svěřil se talentovaný fotbalista Viktorie Plzeň.

Radost fotbalistů Viktorie Plzeň.
Potvrdili jsme roli favorita a navíc jsme přispěli do koeficientu, těší Koubka

Také ve druhém gólu Plzně měli prsty hráči, kteří obvykle chybí v základní jedenáctce, ale na Maltě dostali šanci od začátku zápasu. Kliment sklepl Durosinmiho přihrávku na Vlkanovu, na jehož střelu k pravé tyči gólman Gziry nedosáhl.

Osmadvacetiletý fotbalista skóroval poprvé v této sezoně. „Moje výkony teď ze začátku sezony nebyly úplně ideální, ale každý gól pomůže, takže jsem rád, že jsem se trefil a že jsme zápas zvládli,“ uvedl v rozhovoru na klubových sociálních sítích Adam Vlkanova.

Také v odvetě na Maltě viktoriáni dominovali. „Zápas vypadal tak, jak jsme očekávali. Máme radost, že jsme vyhráli i odvetu. Soupeř se snažil vstřelit rychlý gól, aby se dostal do hry o postup, ale naším prvním gólem jsme zlomili jeho odpor. Pak už se utkání v klidu a bez paniky dohrávalo,“ konstatoval Vlkanova.

Na zápas si našly cestu pouhé tři stovky diváků a nejvíce byla slyšet hrstka plzeňských fanoušků.

Jan Paluska během svojí ligové premiéry utkání s ostravským Baníkem (3:1).
Jeden sen si mladý stoper Paluska splnil, teď by rád zahrál o Evropu

„Všimli jsme si jich při rozcvičce. Máme nesmírnou radost, že tady byli. Nečekal jsem, že jich přiletí tolik. Byli hodně slyšet, což nám dodalo energii a děkujeme jim za to,“ potěšilo Palusku.

Soupeřem Viktorie v play-off KL bude Tobol Kostanaj. „Věřím, že v našich silách je zvládnout poslední předkolo a dostat se do skupiny,“ prohlásil Vlkanova.

V případě postupu do základní skupiny KL získá Plzeň finanční bonus 2,94 milionu euro. Cesta za miliony začne ve čtvrtek 24. srpna v Kazachstánu, odveta bude za týden v Doosan Areně.

Před cestou do střední Asie čeká Viktorii v neděli od 15 hodin domácí zápas 5. kola FORTUNA:LIGY s Olomoucí.

Zápas třetího předkola konferenční ligy mezi plzeňskou FC Viktoria a maltskou Gzira United FC na stadionu ve Štruncových sadech v Plzni.
Fotbalisté plzeňské Viktorie si povezou k odvetě na Maltu pohodlný náskok