Na hřištích v Pošumaví tentokrát bude chybět divizní fotbal, neboť oba týmy, Klatovy a Sušice, míří v sobotu za svými soupeři na západ Čech, kde absolvují duely s týmy ohroženými sestupem. Z utkání vyšších soutěží bude více rušno v neděli. Horažďovice absolvují doma další a snad již úspěšný pokus získat potřebné body k záchraně. V 1. A třídě bude k vidění derby Žichovice – Luby a neméně zajímavý bude i duel v Nýrsku, ve kterém Okula hostí Nepomuk. V 1. B třídě nastoupí na hřišti ve Strážově k tradičnímu derby domácí proti Mochtínu. V okresních soutěžích bude pokračovat seriál o postup a sestup v okresním přeboru a ve III. třídě.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 2. KVĚTNA

DIVIZE – SKUPINA A

Hvězda Cheb – Sušice (10.15). Pouze jeden bod má v tabulce čtrnáctý Cheb k dobru na Sušici. Cheb nemá po pěti porážkách za sebou moc možností na výběr, než získat maximální počet bodů. Se stejným záměrem do utkání jdou i hosté, kteří mají za sebou tři vydařené poslední zápasy a také v povědomí i podzimní výhru nad Hvězdou na domácím hřišti.

Mariánské Lázně – Klatovy (15.00). Na podzim měly doma Klatovy s celkem z lázeňského města hodně práce a byly nakonec rády za hubené vítězství 1:0. Tímto vítězstvím nastartovaly úspěšné období devíti zápasů bez porážky, které katapultovalo nováčka divize do první poloviny tabulky. Z tohoto pohledu jsou Klatovy favoritem zápasu.

1. A TŘÍDA

Křimice – Pačejov. Pro Pačejov budou Křimice, které svá utkání hrají na hřišti ve Vochově, nejčastějším soupeřem za poslední období. Kromě podzimního domácího duelu se oba týmy střetly ve dvou barážových zápasech. Tyto duely lépe zvládl Pačejov a postoupil do 1. A třídy. V současné době v tabulce pátý Pačejov svojí úspěšnou pětizápasovou sérií hodně nahlodává sebevědomí soupeřů. Nicméně domácí jsou na tom po třech vítězstvích za sebou neméně dobře a o výsledku může rozhodnout třeba výhoda domácího prostředí.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Starý Smolivec – Dlouhá Ves. Domácí se na jaře potýkali v úvodních zápasech s velkými problémy, kdy jim chybělo několik hráčů kvůli zranění a také z disciplinárních důvodů. Zápas s Dlouhou Vsí je pro ně jeden z klíčových a určitě udělají pro úspěch v něm maximum. Případný úspěch Tatranu by znamenal ulehčení pro zachraňující se Měčín a Strážov. V Dlouhé Vsi na podzim podlehl Smolivec Tatranu vysoko 1:5, a tak by se mohlo zdát, že hosté mají recept, jak bodovat i tentokrát.

Žákava – Měčín. Tři úspěšné výsledky v úvodu jara, zejména pak remíza na hřiště druhého v tabulce Spáleného Poříčí a výhra v Blovicích, to byly výsledky, kterými šla Žákava do kurzu a stoupala v tabulce hodně vysoko. Další dvě porážky, zejména ta doma s Dlouhou Vsí , vrátila tento tým zpět na zem , ale proti Měčínu si doma věří. Žákava na podzim vyhrála v Měčíně 2:0.

Chanovice – Přeštice B. Oba týmy mají svoje kvality, a tak duel slibuje pro diváky zajímavou podívanou. Chanovice mají dobře poskládaný tým, ve kterém se to hemží mladými, talentovanými hráči, a když k tomu přidáme zkušenosti v podobě Lukáše Černohorského či střelecké kvality mladíka Romana Káby (pokud bude mateřským klubem ze Svéradic uvolněn), mohli by hosté odjíždět domů s prázdnou.

OKRESNÍ PŘEBOR

Mochtín B – Běšiny, Hradešice – Vrhaveč ( 16.00), Luby B – Hrádek, Nezamyslice – Měcholupy, Bolešiny – Malý Bor

III. TŘÍDA

Budětice – Velhartice (16.00 Rabí), Hartmanice – Milčice (14.00), Kašperské Hory – Žihobce, Železná Ruda – Dešenice, Švihov – Velké Hydčice, Týnec – Zavlekov, Svéradice B – Bezděkov (16.00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Křenice – Janovice B, Ježovy – Nýrsko B, Dlažov – Chudenice

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Hory Matky Boží – Myslív, Soběšice – Kolinec, Nalžovské Hory – Pačejov B (16.00), Kvasetice – Veřechov

NEDĚLE 3. KVĚTNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

Horažďovice – Domažlice B. Domácí by měl do nejdůležitější fáze letošního ročníku nakopnout zisk dvou cenných bodů z utkání z venku se Zručí. Ty ukončily velmi neúspěšnou část jarního období, kdy Horažďovice na body v pěti zápasech za sebou nedosáhly. Hosté jsou hratelným soupeřem, který má s domácími v jarním soutěžním období dost společného. Také se jim nedaří, v posledních šesti zápasech bodovali pouze doma remízou s Černicemi a výhrou nad Zručí. Oproti domácím mají o devět bodů víc.

1. A TŘÍDA

Doubravka B – Svéradice. Domácí vzali na podzim hostům na jejich hřišti za remízu 1:1 bod a pro ten si minimálně Svéradice z pozice třetího týmu tabulky do Plzně jedou. Vyšší ambice hosté s přihlédnutím na poslední propadák v srpnu 2013, kdy na Doubravce prohráli vysoko 0:6, raději krotí.

Nýrsko – Nepomuk. Hosté jsou jedním z nejčastějších soupeřů Okuly v mistrovských soutěžích. V 1. A třídě se od roku 2003 střetli 15× s bilancí 4–3–8 a skóre 24:33. Doma v sedmi zápasech třikrát Nýrsko vyhrálo, dvakrát remizovalo a dvakrát prohrálo s celkovým skórem 14:11. Na podzim v Nepomuku prohrála Okula 3:5 a letos na zimním turnaji v Sušici 2:5. V tabulce jsou hosté o tři body zatím lepší.

Žichovice – Luby (15.00). Na podzim minulého roku se nechaly Luby svým soupeřem doma zaskočit a prohrály 0:3. Podle posledních výsledků se zdá, oběma aktérům zápasu v Žichovicích do jejich podzimní formy něco chybí. Derby, stejně jako emoce, ale často dokáží s hráči udělat divy, ale do tipu na výsledek tohoto zápasu se rozhodně pouštět nebudeme.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Strážov – Mochtín (16.00). Hosté jsou ve hře o druhé místo. Chybí jim k němu bod, ale další dva body zpět se na ně tlačí Dlouhá Ves a Přeštice B. Jeden neúspěšný zápas ve vyrovnané tabulce může znamenat sestup minimálně o dvě místa. Mochtín má letos venku na svém kontě již dvě zaváhání, Chlumčanech a Chanovicích, které ho stály šest bodů. Strážov je na tom o poznání hůř. Na jaře získal pouze dva body za remízu a výhru na penalty ve Starém Smolivci, čtyři porážky znamenají dvanáct ztracených bodů, což je znát v tabulce, kde se pohybuje v sestupových vodách.

OKRESNÍ PŘEBOR

Klatovy B – Velký Bor, Sušice B – Janovice

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Železná Ruda B – Vrhaveč B (13.30), Měcholupy B – Neznašovy (16:00), Měčín B – Spůle (15:00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Chanovice B – Plánice (14.00), Hrádek B – Sušice C.

MLÁDEŽ

PÁTEK 1. KVĚTNA

Krajský přebor starších žáků: Nýrsko – Přeštice (10.00 starší, 11.45 mladší)

Okresní přebor mladších žáků: Klatovy B – Nalžovské Hory (16.30, hřiště pod Hůrkou), Luby B – Pačejov (17.00), Mochtín – Chanovice (17.00)

SOBOTA 2. KVĚTNA – 10.00

Okresní přebor mladších žáků: Švihov – Hrádek, Plánice – Dlouhá Ves (13.30), Strážov – Kolinec (15.00)

Krajská soutěž dorostu: Horažďovice – Stod, Nýrsko – Merklín (10.30, hř. Železná Ruda), Luby – Staňkov, Sušice – Chotěšov

Krajská soutěž žáků: Klatovy B – Blovice (hř. pod Hůrkou). Krajský přebor žáků (10.00 starší, 11.45 mladší): Doubravka – Sušice

NEDĚLE 3. KVĚTNA – 10.00

Okresní přebor dorostu: Strážov – Nalžovské Hory, Bolešiny – Hartmanice

Okresní přebor mladších žáků: Bolešiny – Sušice B (14.30), Měčín – Žichovice

Krajská soutěž dorostu: Žákava – Mochtín (10.15), Nepomuk – Hradešice

Krajský přebor žáků (10.00 starší, 11.45 mladší): Luby – Domažlice, Klatovy – Nýrsko (hř. pod Hůrkou), Stříbro – Horažďovice.

Miroslav Sedlmaier