Chanovičtí přivezli očekávané tři body ze hřiště posledního týmu tabulky ze Staňkova. Horažďovice chtěly doma s Městem Touškovem vyhrát, ale soupeř měl svoji kvalitu, a tak došlo na spravedlivou dělbu bodů.

Horažďovice - Město Touškov 1:1 (0:0)

V úvodu stálo při domácích štěstí. Ve třetí minutě vykopávali míč z brankové čáry a vzápětí hosté nastřelili břevno branky náhradního brankáře domácích Kozlíka. Pak domácí hru zklidnili, zpřesnili rozehrávku, ale do vyložené šance se v prvním poločase nedostali. Za největší šanci lze považovat dělovku Prchlíka, která těsně minula šibenici branky hostů.

Dvě minuty po přestávce domácí Jůda vysunul Prchlíka a ten zakončil střelou, která zapadla u zadní tyče Růžičkovy branky. Radost domácích z vedoucí branky vydržela pouze do 54. minuty, kdy se dostal k odraženému míči Karbisický a vyrovnal. Domácí se tlačili dále do útoku, ale ani hosté nezůstali nic dlužni, hráli aktivně a hrozili z brejků vedených po křídlech. V závěru zápasu si sáhli hráči obou týmů na dno svých sil a ty jim chyběly ve vstřelení vítězné branky.

„Máme za sebou těžký zápas s kvalitním soupeřem. Do utkání jsme šli s cílem zisku plného počtu bodů, ale po jeho skončení musím uznat, že i jeden bod je pro nás cenný. Druhý poločas přinesl na krajský přebor ze strany obou týmů kvalitní hru. Klukům nemůžeme nic vyčítat, sáhli si na dno svých sil. Soupeř však měl svoji kvalitu a výsledek je pro oba celky spravedlivý,“ řekl manažer a vedoucí družstva Horažďovic Milan Koželuh.

Branky: 47. Prchlík – 54. Karbusický. Rozhodčí: Křen. ŽK: 1:1. Diváků: 120.

Sestava FK Horažďovice: Kozlík – Jiřík, Mourek, Janouškovec (86. Nauš), Dytrt (68. Forman) – Šafanda, Prchlík, Stulík, Cihlář – Jůda, Sova (53. Pavlík).

Staňkov - Chanovice 0:2 (0:0)

„S výsledkem jsem spokojený. Soupeř vůbec nehrál špatně, ale nedokázali jsme v prvním poločase proměnit vyložené šance. Žežula promarnil hned dvě. V druhém poločase Žežulu nahradil Toman a hráli jsme na pět záložníků a jednoho útočníka. Tato taktika se vyplatila a dvěma góly jsme rozhodli zápas,“ řekl trenér Chanosu Chanovice Karel Krejčí. „Je vidět, že si hráči vzali ponaučení ze špatného výkonu z minulého kola a všichni opět zabojovali.“

Branky: 53. Švehla, 77. Čadek; rozhodčí: Kračmer; ŽK: 3:2; ČK: 1:0; diváků: 110

Miroslav Sedlmaier