Zatímco Klatovy na losování nového ročníku zamíří do Prahy, funkcionáři z Horažďovic se musí spokojit s účastí na losování nového ročníku krajského přeboru v Plzni.


Pro Klatovy je ale důležité to, že sobotní výhrou nad týmem ze Strakonic, se kterým v domácím prostředí měly vždy problémy, dokázali svěřenci trenéra Pavla Bělouška, že do této fotbalové soutěže patří. O Horažďovicích se toto po letošní sezoně napsat nedá.


Poslední kolo přeboru Plzeňského kraje přineslo derby Sušice – Klatovy B. Postavení obou týmů v tabulce přilákalo k určitě atraktivnímu derby do ochozů sušického stadionu pouze stovku diváků. Duel dvou celků, které z krajského přeboru sestupují, mezi domácí Sušicí a divizní rezervou TJ Klatovy skončil dělbou bodů. Tímto výsledkem se loučí aktéři derby s krajským přeborem, ale již na podzim proti sobě opět nastoupí, neboť je čekají po sestupu souboje o mistrovské body v 1. A třídě.


Daleko lépe se se soutěžním ročníkem rozloučily Chanovice, které zásluhou šokujících sedmi minut, ve kterých Toman dal svůj hattrick, přivezly ze Stříbra za vítězství 4:1 všechny tři body.