Naposledy se doma představily pro jaro v posilněné sestavě Chanovice. Vítězství se jejich příznivci sice nedočkali, ale přesto bod získaný s nováčkem z Kolovče jim k záchraně v krajském přeboru stačil.

Jednoho z nejtěžších soupeřů měly venku Horažďovice. Domácí Rokycany mají vynikající jarní vítěznou sérii. Očekávanou výhrou to potvrdily, když rozšířily svojí jarní sbírku o deváté vítězství, z toho sedmé v řadě.

Fotbalisté Horažďovic budou čekat po posledním kole na los, který jim přidělí soupeře z dvojice Sušice – Rozvadov.

Rokycany - Horažďovice 3:0

Hosté si byli vědomi, že Rokycany jsou do zápasu v roli vysokého favorita. Tomu podřídili taktiku a první půlhodina tohoto duelu měla zcela vyrovnaný průběh. Rokycanskému Kučerovi to na jaře střílí a o tom se přesvědčil i Charvát, kterého v 32. minutě prostřelil a poslal domácí do vedení. Ve 37. minutě mohli domácí zvýšit z penalty, která byla nařízena za faul brankáře Charváta. Gólman hostů ale pokutový kop vyrazil.

Sedm minut po přestávce předvedl střelecké umění Aubrecht, který z otočky vypálil dělovku, proti které neměl Charvát šanci. Hosty mohl poslat zpět do hry o výsledek v 74. minutě rozhodčí, který však nepotrestal domácí za jasný faul a zadržení mladíčka Formana v pokutovém území. Domácí v 80. minutě jistili své vítězství gólem střídajícího Koreluse. „Opět se potvrdilo, že pokud držíme se soupeřem krok i se skórem, pak naše hra mimo využití šancí má svoji kvalitu. Jakmile ale inkasujeme, je celkový hráčský projev někde mimo taktické pokyny a možnosti celého kolektivu,“ uvedl manažer Horažďovic Milan Koželuh.

Poločas: 1:0. Branky: 32. Kučera, 52. Aubrecht, 80. Korelus. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (83. brankář Charvát 2 x ŽK za kritiku rozhodčího).

Chanovice - Koloveč 2:2

Domácí začali důležitý zápas výborně. V první minutě zápasu se trefil Čadek. Pak převzali iniciativu hosté, až se dostal k míči Bittengl a střelou z 25 metrů překvapil brankáře domácích Jarolíma a vyrovnal. Druhý poločas začali opět výborně domácí. Káník rozehrával trestný kop uprostřed hřiště a jeho dlouhý centr překvapil všechny a skončil v brance hostů. Domácí fotbalisté potom začali více bránit a hosté převzali iniciativu. V 59. minutě vystřelil z 20 metrů Mareš, nádherně se trefil do horního růžku branky domácích a bylo srovnáno.

„Byl to hodně těžký zápas, měli jsme opět úzký kádr hráčů a Káník navíc nastoupil se sebezapřením s nedoléčeným zraněním,“ řekl trenér Chanosu Chanovice Karel Krejčí. „Tento rozhodující zápas s kvalitním soupeřem kluci zvládli a bod si určitě zasloužili. Jsem nadmíru spokojen a musím obdivovat naše hráče, kteří doháněli manko z podzimu a zachránili chanovický fotbal v krajském přeboru,“ dodal.

Poločas: 1:1. Branky: 1. Čadek, 50. Káník - 20. Bittengl, 59. Mareš. Rozhodčí: Mudra. Diváků: 120. ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (70. Duchoň).