V závěrečném kole krajského přeboru, ve kterém oba zástupci Pošumaví, Horažďovice a Chanovice, hráli na hřištích soupeřů, si vedli nečekaně úspěšně.
Výhra Horažďovic na hřišti sestupujících Nýřan se více méně čekala, ale to, že Chanovice nachytají v nedbalkách jednoho z nejúspěšnějších celků přeboru v Holýšově a seberou mu poslední kolekci tří bodů, tak to se určitě nečekalo.

V pozvánce na poslední kolo jsme uvedli, že těžko lze předpokládat po nepříliš oslnivém závěru jarní sezony od Chanovic, aby ze hřiště soupeře se kterým doma prohráli vysoko 0:4, přivezl Chanos body. Dopadlo to všechno daleko lépe, a to je víc než dobře a jsme rádi, že jsme se tentokrát v prognózách mýlili.

Nýřany - Horaždovice 1:4

Hosté byli po celý zápas lepší a proti nejslabšímu soupeři, se kterým na jaře hráli, se dokázali i v kombinované sestavě jednoznačně prosadit.
Po neproměnění příležitostí, které měli Cihlář a Forman, museli dohánět po jedné z ojedinělých šancí domácích jednobrankový náskok Nýřan. Stalo se tak po krásné akci Dytrta, který prodloužil na Formana a z jeho přihrávky zakončil Prchlík technickou střelou a srovnal gólem do kabin na 1:1.
V druhém poločase se již střelecky prosadily Horažďovice dvěma góly Dytrta a Cihláře v první čtvrthodince. Vítězství ještě korunoval po rychlé kombinační akci pět minut před koncem Dytrt.

Poločas: 1:1. Branky: 20. Talůšek – 53. a 85. Dytrt, 45. Prchlík, 57. Cihlář; ŽK: 2:3. Diváků: 100. Rozhodčí: Vocelka. Sestava FK Horažďovice: Kozlík – Jiřík, Sova, Forman (75. Mourek), Mirvald – Šafanda (5. Vonášek), Pavlík, Prchlík, Cihlář – Dytrt, Jůda.

Holýšov - Chanovice 1:3

Chanovice, které se ziskem bodu v minulém kole zachránily v krajském přeboru, hrály v Holýšově již uvolněně a bez stresu. Svoji dobrou hrou tak dokázali fotbalisté Chanosu dost nečekaně porazit favorita utkání. „Kluci podali velice kvalitní výkon. Celou první půli jsme domácí zcela jasně přehrávali, o čemž nejlépe vypovídá vyhraný poločas v poměru 3:0,“ řekl trenér Chanosu Chanovice Karel Krejčí. „V druhé půli se na hřišti prostřídali i další hráči z lavičky včetně dorostenců. Jsem velice spokojený, poděkoval jsem hráčům nejen za tento zápas, ale i za vynikající výkony v celé jarní části, kterou skvěle zvládli v úzkém kádru,“ dodal.

Poločas: 0:3. Branky: Tlustý - Horváth, Čadek, Černohorský. Diváků: 140. (jik,sed)