Z týmů hrajících vyšší soutěže se o víkendu vedle Nýrska doma představí ve čtyřech utkáních týmy z Pošumaví, z toho ve třech budou k vidění derby – v Měčíně, Mochtíně a v Chanovicích.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 10. ZÁŘÍ

Krajský přebor

Chotíkov - Klatovy. Domácí by měli být po debaklu v Chrástu (0:11) psychicky hodně dole, ale v tabulce mají jen o dva body méně než Klatovy, které zatím na první získané body venku čekají.

Přeštice – Horažďovice. Přeštice se zatím hledají, doma na body ještě nedosáhly. Horažďovice nastupují venku teprve ke druhému zápasu a jsou tentokrát v roli mírného favorita.

1. A třída

Nýrsko – Zruč. Okula má šest bodů z domácího hřiště, hosté za první čtyři kola dosud neprohráli.

1. B třída - skupina B

Hradešice – Štěnovice (16.00). Domácí v minulém kole odčinili prohru se Strážovem výhrou v Přešticích, Štěnovice doma roli nováčka oslavily prvním vítězstvím, když porazily Měčín.

Spálené Poříčí – Žichovice. Vítězové okresních přeborů z minulého ročníku Plzně–jihu a z Pošumaví nemají ze vzájemných soubojů žádné zkušenosti, a tak indicie po dvou kolech jsou příznivěji nakloněny na stranu domácích.

Měčín – Švihov. Svěřenci trenéra hostů Jiřího Tomana jsou po dvou zápasech bez bodu, ale ty, které jsou k dispozici v Měčíně, zase nejsou pro ně tolik vzdálené.

Mochtín – Strážov. Po dvou letech odmlky ve vzájemném měření sil se opět schyluje k souboji dvou tradičních rivalů.

Okresní přebor mužů

Vrhaveč v roli nového lídra tabulky má možnost doma si tuto pozici udržet. Dlouhá Ves by ráda přešla do dalších bojů bez ztráty kytičky a Nezamyslice by s Velkými Hydčicemi měly potvrdit lepší úspěšnost ve vzájemných zápasech.

Železná Ruda - Mochtín B, Dlouhá Ves - Luby B, Nezamyslice - Velké Hydčice, Vrhaveč – Žihobce, Janovice - Velký Bor.

III. třída

Velhartice by na třetí pokus chtěly po dvou domácích prohrách potěšit své diváky a k dvěma výhrám venku připojit i tři body doma. Na první body v tomto ročníku by chtěly dosáhnout Hory Matky Boží a Myslív.

Hory Matky Boží – Bolešiny, Velhartice – Bezděkov, Měcholupy - Veřechov, Myslív - Malý Bor.

IV. třída - skupina A

Dlažov – Dešenice.

IV. třída - skupina B

Svéradice B - Kašperské Hory, Milčice - Pačejov B.

NEDĚLE 11. ZÁŘÍ

1. A třída

Domažlice B – Sušice. Rezerva Domažlic v domácím prostředí své diváky plným počtem bodů příliš nenadchla. Hosté mají za sebou šňůru tří výher s impozantním skóre 15:3 a jsou jen jeden bod za svým soupeřem.

Žihle – Luby. Duel dvou sousedů se stejným počtem bodů ze spodních pater tabulky.

1. B třída - skupina B

Svéradice - Starý Smolivec (16.00). Hosté po výhře nad Žichovicemi v dalším utkání doma rychle vystřízlivěli po studené sprše v podobě vysoké prohry ve Spáleném Poříčí.

Chanovice – Pačejov (14.00). Historicky první střetnutí obou soupeřů v 1. B třídě bude také premiérovým v tomto ročníku domácích na jejich hřišti. Po dvou prohraných zápasech se očekává tuhý boj a první body pro Chanos.

Okresní přebor mužů

Sušice B již dala zapomenout na debakl doma v úvodním kole a dvakrát byla i úspěšná na penalty, takže v duelu s Týncem by měla tahat za delší konec.
Sušice B – Týnec, Běšiny – Hrádek (14.30, hř. Neznašovy).

III. třída

V roli mírných favoritů jdou do zápasů domácí týmy, ale na hřišti to může vypadat i jinak.

Strážov B – Hartmanice (16.00), Horažďovice B - Nalžovské Hory (15.00), Neznašovy - Hradešice B.

IV. třída - skupina A

Železná Ruda B - Měcholupy B (11.00), Vrhaveč B – Spůle, Klatovy B - Měčín B, Janovice B – Ježovy, Bolešiny B - Křenice.

IV. třída - skupina B

Nalžovské Hory B – Zavlekov (14.30), Žihobce B – Kvasetice (16.00, hř. Rabí), Kolinec – Soběšice (16.00) , Hrádek B – Plánice.

Miroslav Sedlmaier