Účastník fotbalového krajského přeboru Chanos Chanovice přišel o trenéra Karla Krejčího, který v úterý (11. srpna) přijal nabídku divizního klubu Senco Doubravka.

Trenér Doubravky Ivan Kovács, který působil i v Klatovech a s Doubravkou po pádu do krajského přeboru v sezoně 2007/2008 v minulé sezoně postoupil zpět do divize, neustál vysokou porážku 0:5 svého týmu v prvním kole v Tachově a byl vedením klubu odvolán. V úterý večer pak správní rada doubraveckého klubu rozhodla, že tým povede dosavadní trenér Chanovic Karel Krejčí, který už dříve na Doubravce působil.

„Tuto nabídku jsem dostal v úterý a přijal jsem ji. V Sencu Doubravka jsem prožil krásné roky, znám dobře vedení klubu i hráče a je to přece jen možnost trénovat divizní tým. Z Chanovic se mi sice odchází těžko, ale na druhou stranu u týmu Chanovic, který hraje krajský přebor, jsem měl kromě trénování ještě spoustu práce navíc, což u doubraveckého týmu odpadne,“ vysvětlil své rozhodnutí Krejčí.

Funkcionáře Chanosu Chanovice tento krok překvapil. „Pro mě je to novinka, slyším to poprvé od vás. Pokud je to pravda, zaskočil by na postu trenéra zřejmě současný manažer týmu Miroslav Rambousek, který mužstvo trénoval ještě v minulé sezoně,“ reagoval na zprávu o odchodu Krejčího sekretář chanovického klubu Jiří Štěrba.

„Všechny to samozřejmě překvapilo, ale pan Krejčí prostě přijal nabídku jiného klubu. O tom, kdo jej nahradí, budeme rozhodovat dnes večer,“ řekl Deníku ve středu odpoledne Rambousek.

Ve druhém kole krajského přeboru na domácím hřišti proti Vejprnicím tak v sobotu 15. srpna v 17 hodin chanovičtí fotbalisté nastoupí už po taktovkou nového trenéra.