Zápas Horažďovic s Rozvadovem v krajském fotbalovém přeboru mužů byl pro domácí v případě úspěchu poslední nadějí na udržení jiskřičky naděje v boji o záchranu.

Do něho měl trenér Vašica k dispozici pouze dvanáct třináct hráčů. Jedním z dvojice náhradníků byl úspěšný střelec vedoucího týmu krajské soutěže dorostu Václav Šmat, který na lavičku usedl poté, kdy se horažďovický trenér musel obejít bez Formana, Mirvalda a na poslední chvíli z pracovních důvodů se omluvil také Šafanda. Václav Šmat do hry nastoupil v 68. minutě a po devatenácti minutách hry dal svůj premiérový gól za A tým, kterým vykřesal pro horažďovický fotbal jiskřičku naděje k záchraně.

Ani změna trenéra na lavičce Chanovic neměla tentokrát proti velkému favoritu z Kolovče naději na úspěch, a Chanos se tak dostal do sestupových kleští, neboť jejich soused v tabulce, Horažďovice, se na něj dotáhl na rozdíl jediného bodu. Horažďovice mají ale v posledních třech zápasech velmi těžké soupeře, když jedou do Holýšova, doma hostí Koloveč a soutěž zakončí duelem v Přešticích.

Horní Bříza - Klatovy 2:1 (1:1; branky: 41. Paukner, 50. vlastní - 40. Toman; ŽK: 0:8; ČK: 0:2; diváků: 180). Chanovice - Koloveč 1:3 (0:1). Domácí po výměně trenéra bojovali, ale na fotbalovější hosty neměli. Branky: 90. Čadek – 45. a 75. Černý, 61. Parlásek. Rozhodčí: Duda. Diváků: 150. ŽK: 1:1). Horažďovice – Rozvadov 1:0 (0:0; branka: 87. Šmat Václav).