Doslova studenou sprchu připravil jediný reprezentant Pošumaví v krajském fotbalovém přeboru mužů Chanos Chanovice svým příznivcům.

V domácím duelu o šest bodů nezvládl dobře rozehraný zápas, ve kterém vedl 2:0, a podlehl soupeři, který se tak k němu přiblížil v tabulce na rozdíl jediného bodu. Zápas byl pro Chanovice neúspěšný nejen z pohledu výsledku, ale také proto, neboť se domácím nepodařilo vrátit Městu Touškov vysokou porážku z podzimu, kdy na jeho půdě prohráli 1:6. Součet skóre z obou vzájemných zápasů v tomto ročníku, který je 3:10, je třetina obdržených branek Chanovic od jednoho soupeře z celkových 32. To je doslova hrozivé číslo.

Chanovice - Město Touškov 2:4 (2:1). Domácí hráči začali zápas výborně. Již po 13 minutách po výkopu brankáře Bekeho byla u míče nejdříve nová posila Chanovic Drohobeckyj, který přehodil hostujícího brankáře a Chanovice vedly 1:0. Poté se prosadila i druhá posila, Melka, který tvrdou ranou z vápna nedal brankáři šanci. Ve 41. minutě se ale po narážečkách prosadil poprvé hostující Kovacs. Po přestávce domácí zaspali a hosté trestali. V 53. minutě vyrovnával po chybě obrany Karbusický. Domácí se ještě ani nevzpamatovali a inkasovali potřetí lobem od Kovacse. Chanovičtí pak hned po rozehrání sice nastřelili břevno po hlavičce Poleny, ale z dalšího rychlého útoku hosté opět skórovali, když se potřetí trefil Kovacs. Domácí se na obrat nezmohli a hosté v pohodě uhájili cenné vítězství.

Branky: 13. Drohobeckyj, 29. Melka – 41., 57., 64. Kovacs, 53. Karbusický. Rozhodčí: Krutina. Diváků: 100. ŽK: 1:2. Sestava Chanosu: Beke, Srb, Zelenka, Hnídek (52. Polena), Šimsa (72. Patsch, 82. Král), Šrámek, Hrach, Kostka, Melka, Drohobeckyj, Černohorský.

Miroslav Sedlmaier