Kdyby pořekadlo „První vyhrání z kapsy vyhání“ naplnilo další jarní klání v 1. A třídě pouze bodovými zisky, pak by asi za ztrátou bodů v tomto kole týmy Strážova a Startu Luby mohly pomyslně mávnout rukou. Vzhledem k postavení obou soupeřů byl z pohledu důležitosti větší zájem o výsledek Strážova, který v duelu o šest bodů bojoval s Křimicemi.

Křimice – Strážov 1:0 (0:0; branka: 65. Kovačič; rozhodčí: Kopanec; ŽK: 1:1; diváků: 40).

Zápas, který se hrál na umělé trávě v Doubravce, z pohledu hostů nepřinesl nic nového pod sluncem. Výsledek 1:0 pro Křimice znamenal pro domácí zdařilou odvetu za podzimní prohru ve Strážově a jen rozšířil sérii proher hostů o jednu branku v tomto ročníku na „jubilejních“ deset v šestnácti odehraných kolech.

Sestava SK Strážov: Javorský, Bouberle, Čížek, Franc (75. Weber), Chaluš, Helm, Vítovec, Šlégl, Matějka T., Čeleda (70. Plíhal.), Janka.

Luby – Domažlice B 0:2 (0:2; branky: 4. Neumann, 19. Hartl; ŽK: 3:4; ČK: 1:2 (Vejskal - György, Havlíček); rozhodčí: Kohout; diváků: 200).

Těžký úkol byl před Startem Luby, který v jarní premiéře podle papírových předpokladů neuspěl v domácím prostředí s divizní rezervou Jiskry Domažlice. Hosté v roli lídra tabulky přijeli v sestavě posíleni o tři hráče z kádru A týmu, brankáře Freie, Jana Havlíčka a odchovance nýrské kopané a současného hráče Klatov Tomáše Györgyho. Ten přišel v zimě do Domažlic na hostování hlavně jako perspektivní hráč a posila pro A tým. V Lubech ale hostům pomohl v zápase pouze poločas a dvě minuty. Ve 48. minutě totiž musel György předčasně po druhé ŽK do kabin. Pravděpodobně tím vůbec nepotěšil trenéra Zdeňka Michálka, který s ním nemohl počítat v následném nedělním důležitém zápase v Příbrami s místní ligovou rezervou.

Sestava Startu Luby: Kalaš, Turner, Křížek, Javorský, P. Voráček (46. Hradecký), Vejskal, Juřina, Smolík (65. Švec), Šůs, Kostolanský (46. Čížek), Šlechta (79. J. Voráček).

Zbiroh – Sušice 3:3 (1:2; branky: Smitka 2, Jaroš - Farták, Fusch, Hubáček; ŽK: 3:2; rozhodčí: Hodek; diváků: 120).

Na jaře bude každý zápas z pohledu postupu či existenčních starostí spojených se záchranou důležitý. Z tohoto pohledu byla z celků z druhé poloviny tabulky na hřištích soupeřů kromě Nepomuku úspěšná TJ Sušice. Hráči z města na Otavě dokázali zvládnout v zápase dosud dvou posledních týmů tabulky ve Zbirohu cennou remízu. Přesto vzhledem k vývoji zápasu měli na víc, když vedli 3:2 a o tři body přišli až v samotném závěru.

Sestava Sušice: Čížek, Klíma, Kalný, Mataše, Hájek, Budil, Jech, Hubáček, Szedmák, Brož, Farták. Střídající: Kubů, Bešta, Fuchs, Chmelík.

Další dva zástupci Pošumaví, Klatovy a Horažďovice, měli stejně jako Luby výhodu domácího prostředí, ve kterých svoji roli favoritů zvládli bez problémů a se shodným skóre 4:0 stoprocentně bodovali.

Klatovy doma zejména v prvním poločase deklasovaly hostující Mýto hattrickem Hanzlíka a upevnily si druhé místo. Po podzimu třetí Chotíkov, na jehož hřišti budou Klatovy v příštím kole hrát, překvapivě ztratil body s Nepomukem, a tato prohra v tabulce nahrála Horažďovicím, které poskočily na třetí příčku tabulky.

Klatovy - Mýto 4:0 (3:0; branky: 17., 23. a 39. Hanzlík, 50. Dytrt; ŽK: 0:1; diváků: 255).

„Pro nás byl úvodní zápas jara velmi důležitý. Moc dobře si uvědomujeme, že na nás jako jednoho z favoritů na postup bude vyvíjen velký tlak a z tohoto pohledu jsem rád, že se nám vstup do druhé poloviny soutěže vydařil. Proti sobě jsme měli soupeře, který potřebuje každý bod. Přijel na naše hřiště s tím, že se nemusí tlačit do útoku a případně hrozit z rychlých protiútoků. Naši kluci zápas ale zvládli perfektně, plnili taktické úkoly, které jsme jim před utkáním dali. Dařilo se nám přenášet hru a po centrovaných míčích ze stran se nám podařilo střelecky prosadit. Jsme rádi, že se dokázal prosadit střelecky zkušený Hanzlík,“ pochvaloval si vstup do jarní sezony klatovský trenér Lubomír Vašica.

Sestava SK Klatovy 1898: Chaluš, Janda (Vacovský), Ulrych, Veselka, Matějka J., Skala (Gajdušek), Vítovec, Mészároš, Matějka D. (Votípka), Hanzlík (Homolka), Dytrt.

Horažďovice - Zruč 4:0 (1:0; branky: 29. a 52. Beránek, 47. a 67. Mičkal; ŽK: 0:1; diváků: 200).

„Myslím si, že kromě nepochopitelného výpadku v závěru prvního poločasu jsme byli po celý další průběh utkání jasně lepší a vítězství je naprosto zasloužené. Naše výhra mohla být ještě větší. Pokud si ale další branky schovali hráči na derby do Strážova, pak by se za to na ně nikdo nezlobil,“ smál se manažer FK Horažďovice Milan Koželuh.

Sestava FK Horažďovice: Jarolím, Šedivý, Čadek, Šafanda, Mičkal (73. Forman M. ml.), Stulík, Cihlář (79. Mirvald), Jůda, Beránek, Beneš (60. Jiřík), Křivanec.

Miroslav Sedlmaier