Ani Chanovicím se v ročníku 2009/2010 v krajském fotbalovém přeboru mužů moc nedařilo. Špatná sezona vyvrcholila účastí v baráži o udržení v nejvyšší krajské soutěži. Chanovice se v ní střetly s dalším pošumavským týmem, Strážovem. Po remíze 1:1 ve Strážově a domácí výhře 1:0 nakonec zachránily účast v krajském přeboru.

Sezonu Chanosu Deníku zhodnotil kapitán mužstva Vlastimil Beránek.

Jak vidíte výkon Chanovic v právě skončeném ročníku?

Mám z toho docela smíšené pocity. Určitě tu nikdo na začátku sezony nepočítal s tím, že půjdeme do baráže. Nakonec se krajský přebor zachránil, ale měli jsme namále, protože Strážov pro nás byl víc než vyrovnaný soupeř. Měli jsme celou sezonu hodně úzký kádr, jedenáct dvanáct lidí, kteří stabilně hráli a na lavičce už to tak slavné nebylo. Podzim nebyl tak špatný, do problémů jsme se dostali hlavně na jaře. Celkově náš výkon nebyl dobrý, ani obrana, ani útok. Dali jsme celkem 45 branek a z toho jsem dal půlku sám, a to přece nejde, spoléhat jenom na to, že „Beránek něco vymyslí a dá gól“. Tohle vyústilo až v to, že jsme nebyli schopni si vytvořit pořádnou šanci. Na jaře jsme měli hodně omlazené mužstvo, a to bylo poznat hlavně na fyzičce, protože se dostatečně netrénovalo. Vydrželi jsme dobře hrát poločas, ale pak docházely síly, začala pracovat psychika a hlavně doma jsme body ztráceli. Je to paradox, ale na jaře jsme byli daleko lepší venku, asi nám víc vyhovovala obranná hra a z ní brejky. Doma nám to prostě nešlo, čekalo se, že budeme útočit a dávat góly, ale jak jsem řekl, vydrželi jsme tak do poločasu. Na útočnou hru jsme zřejmě neměli dobrý kádr.

Během roku se u vás vystřídali čtyři trenéři. Myslíte, že to má na mužstvo vliv?

To si myslím, že až zase takový problém není. Pokud hráči nemají správný přístup k zápasům a tréninkům, tak to ani trenér neovlivní. Když si připraví něco na trénink a přijde mu šest hráčů, co s tím udělá?

V Chanovicích vám končí hostování, odcházíte, co byste jim poradil?

Přivést dobré hráče, protože většině končí hostování, a sestavit dobrý kádr. Kluci si musí prostě uvědomit, že hrají krajský přebor a do zápasu musí dát všechno.