Před začátkem jarních bojů v krajském přeboru (KP) přišlo překvapivé odstoupení Rozvadova ze soutěže. To prakticky znamená také rozhodnutí o tom, že KP má v tomto týmu již jistého sestupujícího. I přes toto určité odlehčení je situace v dosavadních třech jarních kolech v nejvyšší krajské soutěži velice nepřehledná.

V tabulce jsou rozdíly mezi týmy z důvodu odložení velkého množství zápasů pro nezpůsobilé terény až o dva zápasy, a tato skutečnost zkresluje průběžné pořadí. Vyjasňovat by se mělo až po dohrávkách, které začnou již tuto středu. Jeden zápas chybí dohrát také chanovickým fotbalistům, kteří 30. března v 17.15 hod nastoupí v Plzni proti ZČE. V sobotu si Chanovice udělaly v 18. kole na tuto dohrávku doma generálku, ve které porazily již podruhé v tomto ročníku exdivizní Vejprnice. K podzimní výhře 1:0 na hřišti soupeře si připsaly tři body za další těsnou výhru také doma.

Chanovice – Vejprnice 2:1 (1:1). Domácí začali skvěle. Uběhlo 65 vteřin a Chanovice vedly 1:0, po rohu Černohorského se trefil hlavou Kostka. Chanos pokračoval v dobývání branky hostů, ale slibné šance zahodili Černohorský a Drohobeckyj. Ve 23. minutě ale hosté ze skrumáže před brankou prudkou střelou vyrovnali. Vejprnice hru vyrovnaly, ale do šancí se nedostávaly. Chanovičtí ve 34. minutě spálili velkou šanci, když po přihrávce Šimsy Kostka mířil těsně vedle, ve 43. minutě neuspěl ani Černohorský.

Do druhého poločasu nastoupili domácí z odhodláním vstřelit branku. Hosté výborně bránili a do šancí je nepouštěli. Navíc je mohl v 53. minutě poslat do vedení Paul, který obloučkem přehazoval brankáře Bekeho, míč ale zastavilo břevno. V 71. minutě se však radovala hrstka domácích diváků. Ve vápně se skvěle uvolnil Kostka, přihrál na volného Polenu, pro kterého nebyl problém dostat míč do sítě hostů. V 73. minutě byl po hrubém zákroku vyloučen hostující Hlavatý, v 79. minutě na druhé straně hřiště předčasně po druhé žluté kartě domácí Zelenka. Vejprnice vrhly vše do útoku, ale domácí obrana odolala a Chanos slavil první jarní vítězství.

Branky: 2. Kostka, 71. Polena - 23. Hlavatý. Rozhodčí: Schneider. Diváků: 60. ŽK: 1:1. ČK: 1:1. Sestava Chanovic: Beke, Srb, Zelenka, Šimsa (56. Polena), Šrámek, Hrach, Brom, Kostka, Melka (90. Král), Drohobeckyj (71. Šefl), Černohorský.

Miroslav Sedlmaier