Závěr rozlosování Horažďovicím nepřeje, neboť poslední tři zápasy hrají na hřištích soupeřů. Ten první v Přešticích prohráli a prakticky již po tomto zápase je jasné, že si sezonu prodlouží v barážovém boji o záchranu.

V předposledním domácím zápase tohoto ročníku prohrály Chanovice doma s Městem Touškov. Hráči Chanosu přistoupili k důležitému zápasu velice vlažně, a to se jim nakonec vymstilo, když nezvládli závěr zápasu, ve kterém v nastaveném čase inkasovali třetí branku, která znamená, že do tabulky si nepřipsali žádný bod.

Přeštice - Horažďovice 1:0

Hosté byli po celý zápas herně lepší a fotbalovější. První šanci měl mladíček Forman, ale brankář domácích Regner byl proti. Úspěšný byl i proti hlavičce Dytrta. Možnost otevřít skóre měl ve 44. minutě opět Forman, ale jeho hlavička těsně minula domácí svatyni. V 66. minutě po centru Sovy měli domácí štěstí, když Jiřík nezakončil. A jak to bývá, nedáš, dostaneš. V 79. minutě se uvolnil Švarc a tvrdou střelou nedal Kozlíkovi šanci. Přestože do konce chybělo dvanáct minut, dokázali si domácí vedení pohlídat. Navíc při nadechnutí k závěrečnému náporu přibrzdilo Horažďovice vyloučení Stulíka po dvou žlutých kartách.

„Pokud bychom dosáhli na body, pak bychom mohli říci, že jsme v Přešticích sehráli vydařenou partii,“ řekl manažer FK Horažďovice Milan Koželuh. „V útoku jsme byli opět neškodní, a přestože šance byly, zůstala na našem kontě vstřelených gólů opět nula. Štěstí nám tentokráte nepřálo, a když k tomu přidáme fakt, že máme hodně mladých nezkušených hráčů, šest z nich je ve věku do 20 let, pak to není výmluva, ale jen konstatování shody okolností a ty jsou v závěru proti nám, “ doplnil.

Poločas: 0:0. Branky: 78. Švarc. Rozhodčí: Štökl. Diváků: 180. ŽK: 1:5. ČK: 0:1.

Chanovice - Město Touškov 2:3

Pro zranění se trenérovi omluvili Hnídek a Kislinger. Domácí hned v 5. minutě potrestal úplně volný Čechura. Chanosu se podařilo rychle odpovědět brankou Horvátha. Ani tato branka domácí hráče nepovzbudila a v 18. minutě inkasovali podruhé. V 22. minutě nádhernou střelou z dálky vyrovnal Toman. Do konce první půle se šance střídaly na obou stranách, ale branka již nepadla. Po domluvě trenéra v kabině se čekalo, že domácí zvýší svoji aktivitu, ale opak byl pravdou. V 90. minutě zápasu mohl rozhodnout Černohorský, který zůstal úplně sám na velké vápně, ale jeho střela šla vedle. V 93. minutě hosté po další chybě obrany vstřelili třetí rozhodující branku.

„Zápas se nám nevydařil, hlavně prvních 20 minut, kdy naše obrana měla “den otevřených dveří“,“ uvedl trenér Chanosu Chanovice Karel Krejčí. „Dokázali jsme sice vyrovnat, ale na vítězství jsme nedosáhli. Celé mužstvo hrálo špatně, chyběli nám zranění hráči a myslím, že je velkou roli hraje i psychika. ta se možná podepsala i na nevyužité šanci Černohorského. Teď nám nezbývá než dál bojovat, doufat, že se Hnídek a Kisliger uzdraví, a musíme se pokusit vyrovnat se s velkým psychickým tlakem,“ dodal.

Poločas: 2:2. Branky: 13. Horváth, 22. Toman - 5. Čechura, 18. Karbusický, 93. Svoboda. Rozhodčí: Červený. Diváků: 120. ŽK: 1:2. (sed, jik, jš)