Když šel Brabec ze hřiště, plácl si s hlavní hvězdou večera, Cristianem Ronaldem. A prý bylo vidět, že se hvězdný CR7 trochu lekl, že po něm Čech bude žádat dres. „Když viděl, že si chci jen plácnout, byl překvapený, rvačky o dresy nemám rád,“ smál se Brabec, podle něhož se Češi i v tomhle už posunuli a nechtějí být jak Češi na výletě. „Navíc Ronaldo není moje jednička, to Sergio Ramose bych bral,“ usmál se borec Arisu Soluň.

Gonçalo Guedes (vpravo) z Portugalska střílí gól.
Fotbalisté poprvé v Lize národů padli, Ronaldo se ale za Portugalsko neprosadil

Právě s Ronaldem pár soubojů svedl a většinou vítězně. Přitom bylo vidět, jak moc se snaží a jak chce dát gól. „Když na něj jdete, vnímáte to, je to výzva – nejlepší hráč na světě. Ale zase si to nesmíte moc připouštět, pořád ho musíte ubránit jako jiné. Jen je tenhle prostě kvalitnější než jiní. Ale ke konci už se trochu vztekal, že nedal gól, chtěl se doma vytáhnout,“ všiml si Jakub Brabec.

Brabec byl rád za pomoc Španělů

U fanoušků i odborníků jede Jakub Brabec na vlnách. Tu mexickou v ochozech stadionu Jose Alvalade prý moc nevnímal, ty své si nechce připouštět. Zažil chvíle slávy, ale i odstrkování a kritiky.

Teď se obě strany fotbalového spektra shodují: aktuálně je ve formě a je zásadní oporou národního týmu. „Já se cítím dobře celou sezonu, dokonce i pár let. Chválu spíš vnímám od nejbližších, protože od médií je příjemná také, ale hodně ošemetná. Stačí pár zápasů a všechno je pryč,“ bere reálně osud známého fotbalisty.

Čeští fanoušci v Lisabonu.
Češi památky Lisabonu neobjevovali, u stadionu ale vidět byli

Čtyřbodový zisk Česka po polovině skupiny hodnotit moc nechtěl, jen byl rád, že Španělé pomohli výhrou ve Švýcarsku. „Ještě budeme muset nějaký bod získat a chtěli jsme i tady. Děláme, co můžeme a jsem rád, že aspoň v těch prvních dvou zápasech to přineslo nějaké ovoce,“ uzavřel Jakub Brabec.