Po výhrách nad pražským Podolím, remíze s fotbalisty Dukly Praha na jejich hřišti a sobotní výhře doma v krajském derby nad Slávií Vejprnice mohou být sušičtí starší žáci se startem do vyšší soutěže spokojeni. Sedmibodový zisk je velmi dobrým startem do divize, do které se Sušice po roční přestávce opět vrátila. Po třech kolech jsou starší žáci Sušice s dvoubodovou ztrátou na první dva týmy na 3. místě divizní tabulky.

Na úspěchy svých starších klubových vrstevníků navázali i mladší žáci, kteří si přesvědčivým vítězstvím v krajském derby připsali do tabulky první mistrovské body.

Sušice - Vejprnice

STARŠÍ ŽÁCI 4:2

Žáci TJ Sušice nastoupili k domácímu zápasu bez několika zraněných hráčů základní sestavy a na celkovém herním projevu mužstva se tato skutečnost značně projevila. Sušičtí sice začali zápas aktivně, ale výsledkem jejich snažení bylo jen několik brankových příležitostí, kterých však domácí tým nevyužil.

Ve 20. minutě zápasu tak udeřilo na druhé straně a hostující tým se po ojedinělém útoku dostal před branku domácích a střelou nad vybíhajícího brankáře se hosté ujali vedení.

Obdržená branka sušický tým probrala a aktivnější hrou středové řady dokázali domácí zápas otočit a po brance Libora Kutila v 25. minutě zápasu, kdy tečovanou střelou zpoza vápna překvapil hostujícího brankáře, a po pěkné kombinaci ve 33. minutě, kdy se míč dostal po ose Staněk - Kutil - Chudý k posledně jmenovanému a ten křížnou střelou z levé strany otočil výsledek ve prospěch domácích.

Ve druhém poločase se na středu hřiště uvolnil Libor Kutil a kolmou přihrávkou našel Jirku Chudého, který stejně jako v prvním poločase své šance využil, a ve 47. minutě tak domácí tým vedl o dvě branky. Když v 55. minutě zápasu kopali domácí rohový kop, na zadní tyči David Staněk přetlačil svého soupeře a přidal čtvrtou branku, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Soupeř ještě v 60. minutě využil nekoncentrovanosti domácí obrany a snížil na rozdíl dvou branek. Zbytek zápasu si pak domácí již pohlídali, a ziskem tří bodů tak potvrdili svůj výborný vstup do soutěže.

Poločas: 2:1. Branky za Sušici: 25. Kutil, 33. a 47. Chudý, 55. Staněk. Rozhodčí: Vondra, Brůha, Bošek. Sestava Sušice: Volák - Dlouhý, Brabec, Zíbar, Gréger - Staněk, Brož, Kutil, Chudý - Novák, Vachuška.

MLADŠÍ ŽÁCI 4:1

Mladší žáci utkání zvládli podobně jako jejich starší vrstevníci, a připsali si tak své první vítězství v soutěži. Začátek zápasu byl v režii domácích. Byli rychlejší a důraznější a odměnou za jejich výkon byla branka v 7. minutě zápasu, kdy po chybě hostujícího brankáře, kterému vypadl míč po střele domácích, byl nejblíže dobíhající Jirka Motl a míč pohodlně dorazil do prázdné branky.

Druhého gólu se domácí dočkali hned v 9. minutě zápasu, kdy pokutový kop proměnil Jirka Sedláček. Třetí branka zakončila úvodní patnáctiminutovku domácích, kdy po rychlé akci Motl z hranice vápna překonal brankáře soupeře. Domácí byli stále při chuti a v 25. minutě Sedláček křížnou střelou k tyči přidal čtvrtý gól domácích. Hosté ještě stačili upravit výsledek gólem do šatny, kdy po chybě domácí obrany upravil na 4:1 hostující Karel Rozbond.
Druhý poločas byl již vyrovnaný, obě mužstva si vypracovala několik slibných příležitostí, které již neskončily gólem, a tak se domácí fotbalisté mohli radovat z vítězství.

Poločas: 4:1. Branky: 7. a 15. Motl, 9. (PK) a 25. Sedláček - 35. Rozbond. Rozhodčí: Vondra, Brůha, Bošek. Sestava Sušice: Šoural, Hubáček, Pavelec, Mrzena, Vítovec, Pojar, Motl, Kubinec, Dohnal, Sedláček, Vichr.

Po vítězném dvojutkání zhodnotil zápasy obou kolektivů trenér žáků TJ Sušice Petr Janda: „Oba týmy zaslouží pochvalu. Starší žáci nám do utkání nastoupili bez tří hráčů základní sestavy. Ale kluci zápas zvládli dobře a odmakali ho. I když musím říct, že herní projev byl o něco horší než v minulých duelech. Ale tým máme kvalitní, hrají tu kluci, kteří si už divizi zkusili, a pokud se nám budou vyhýbat zranění, máme na to bojovat v popředí. Mladšíci se zlepšují zápas od zápasu a teď konečně vybojovali vítězství. Tento kolektiv se tvoří, přešli sem hráči z minižáků a ti si zvykají na velké hřiště.