Podle oficiálního zápisu této okresní bitvě přihlíželo 450 příznivců obou celků. Mnozí by se navíc shodli, že klání dvou odvěkých rivalů bavilo víc než bezbrankový duel FORTUNA:LIGY mezi Opavou a Příbramí, který se odehrál ve stejný den. Z těsného vítězství 2:1 se po infarktovém průběhu hry nakonec radoval domácí nováček z Hrádku u Sušice.

„V prvním poločase jsme byli lepší, ale po dvacáté minutě jsme si nevytvořili moc nebezpečných příležitostí. Ve druhém dějství se hra vyrovnala, šance byly na obou stranách a týmy drželi brankáři. Musím pochválit soupeře, který odehrál výborný zápas. Utkání mělo náboj a jistě se necelé pětistovce diváků muselo líbit,“ uvedl pro web fotbalunas.cz trenér vítězného Hrádku Jiří Brabec.

Vlnu emocí ale rozpoutala situace ze 76. minuty, ve které domácí borci vstřelili ze sporně nařízeného pokutového kopu vítězný gól. Hrádecký snajpr Radek Kočí nejprve trefil tyč, pak na brankové čáře vykopával míč sušický Skrbek, který o pár vteřin později uspěl znovu. Tentokrát hlavičkou poslal míč definitivně do bezpečí.

Jenže podle dvaašedesátiletého pomezního arbitra Václava Dudy, který byl celé situaci vzdálen asi na třicet metrů, nešlo o vyhlavičkování, ale o nedovolenou hru rukou. Zřejmě takovou, se kterou se kdysi „proslavil“ uruguayský kanonýr Luis Suárez ve vyřazovací části MS 2010 proti Ghaně.

Téměř nikdo nechápal, nikdo nevěděl, co se děje. „To ruka nebyla v žádném případě,“ citoval Tomáše Skálu, hráče domácího Hrádku, sušický klub na svých facebookových stránkách.

Na každý pád, rozhodnutí sudích už se nezměnilo. Domácí pokutový kop proměnili a hosté navíc vypjatý zápas dohrávali v deseti. Skrbek totiž za svůj volejbalový počin, který na hřišti pravděpodobně viděl pouze jediný muž, dostal červenou kartu a musel do sprch.