Béčko Přeštic hrálo v neděli s Losinou v duelu I. B třídy bez branek, na hřišti nebylo v klidném mači ani příliš vzruchu, když najednou po hodině hry ošklivě zahřmělo a okamžitě udeřilo.

Zničehonic začaly padat rány pěstí, kopance a mistrovské utkání krajské soutěže muselo být předčasně ukončeno!

„Losinský hráč Hajšman ošklivě fauloval a dostal rovnou červenou kartu. Faulovaný přeštický hráč Rajchart v reakci na to okamžitě Hajšmana napadl a udělil jsem mu také rovnou červenou,“ popsal začátek velkého incidentu rozhodčí Jakub Hodek.

Pro znalce fotbalového prostředí dosud celkem běžná záležitost. Při odchodu obou vyloučených hráčů ze hřiště se však strhla nečekaně velká mela.

„Přiběhl vedoucí přeštického mužstva Andrle a dal ránu pěstí losinskému Hajšmanovi. Ten si to nenechal líbit a už se to pralo. Hráči obou mužstev se mydlili mezi sebou. Nakonec to odnesli vyloučením další dva hráči na každé straně. Červenou ještě dostali Fremr s Brejchou z Losiné a Brada s Maršálkem z Přeštic,“ popisuje sudí svůj vlastní vynucený karetní mariáš.

Sám ihned zápas v 63. minutě ukončil, přestože na obou stranách zbylo osm hráčů a mohlo se ve hře pokračovat. „Odpískal jsem okamžitě konec z obavy o zdraví hráčů a jejich bezpečnost. Situace byla krajně vyhrocená a při pokračování hry mohlo dojít k dalším incidentům,“ tvrdí Jakub Hodek.

Diváci se naštěstí do incidentu vůbec nezapojili. „Pořadatelská služba postupovala správně a zabránila ještě většímu konfliktu. Fanoušci okolo hřiště tak zůstali v klidu. Nejdřív jsem nechal odejít do kabin mužstvo Losiné, následovaly je Přeštice. Vše už bez incidentů,“ dodal rozhodčí.

Podle slov losinského trenéra Jaroslava Velemana vzájemnou rvačku zavinila ostrá pěstní reakce přeštického funkcionáře.

„Po vyloučení prvních dvou hráčů by se utkání dohrálo, nebýt napadení našeho Hajšmana vedoucím mužstva Přeštic. Přitom se hodinu hrálo v klidné atmosféře,“ uvedl trenér Veleman.

Čtvrteční jednání disciplinární komise Plzeňského krajského fotbalového svazu nudné rozhodně nebude.