Pro letošní ročník je v klatovské OPEN lize KARPEM dobojováno. O letošní titul v první lize se bojovalo doslova do poslední minuty. Týmy Bidlo a Mengy team měly stejně bodů, pro Bidlo však hovořily lepší vzájemné zápasy. Oba týmy tak musely naplno bodovat a čekat na zaváhání soupeře. Mengy team hostil Buvolss a jednoznačně vyhrál 8:2. Bidlo nastoupilo proti torzu týmu Red Dogs Kal. Vše vypadalo na jednoznačný vývoj a poločasový výsledek 3:0 to jen potvrdil. Jenže hráči Bidla ztratili koncentraci a hosté i díky famóznímu gólmanovi Vintrovi dokázali vyrovnat. Výhru a zisk historického titulu svojí trefou zajistil Bidlu dvě minuty před koncem Šnour.

Ve druhé lize se po posledním kole pořadí na žádném z osmi míst neměnilo. Z návratu do první ligy se mohou radovat v táboře FC BS Stars. Ti v posledním kole přehráli výsledkem klatovský Geroj, kterému po problémech z jarní části soutěže nakonec patří příjemné čtvrté místo. Druhé místo i přes porážku od TJ Klatovy Lorenc 04 patří Magicu, hráči TJ Klatovy naopak svou výhrou uhájili druholigovou příslušnost i pro příští ročník. Sestupujícími týmy jsou nakonec týmy Tady a teď Nýrsko a ST Smrk. Zejména sestup Smrku je vzhledem ke zkušenostem jeho hráčů velkým překvapením.

I ve třetí lize se o postup do druhé ligy bojovalo do poslední minuty. Jistým vítězem a prvním postupujícím byl Mušlák team, a tak si mohl dovolit drtivou porážku v Chlistově. Černý uhlí muselo vyhrát v Mochtíně. Ještě ve 41. minutě hosté prohrávali 1:2, jenže poté přišly branky Dudy a Valtera, a hráči Černýho uhlí tak mohou slavit historický postup do druhé nejvyšší soutěže. Na chlistovské Veterány zbylo třetí, nepostupové místo.

VÝSLEDKY 17. KOLA

I. LIGA

SK Chlistov – Vilyž team Klatovy 5:0 kontumačně – hosté se po předchozí domluvě nedostavili k utkání.

Red Dogs Kal – AFK Bidlo 3:4 (0:3; branky: Špindler, Suk, Urban – Sýkora, Nešpor, Johánek, Šnour; ŽK: 1:0; rozhodčí: Frous – známka 1,00; hráč utkání: Radomír Vintr z Red Dogs Kal).

SK Norton Milence – Fireballs Klatovy 0:8 (0:4; branky: Hodl J. 3, Bešta 3, Červený 2; rozhodčí: Gschwendtner – známka 1,00; hráč utkání: Vlastimil Hromada z Fireballs Klatovy).

Mengy team Klatovy – Buvolss Nýrsko 8:2 (2:0; branky: Kadlec 3, Frous 2, König 2 , Lužný – Šlehofer, Bošek; ŽK: 0:1; rozhodčí: Lapáček – známka 1,00; hráč utkání: Ondřej Kadlec z Mengy teamu Klatovy)

II. LIGA

Magic Klatovy – TJ Klatovy Lorenc 04 2:3 (2:1; branky: Kortán, Rath – Kolář 3; rozhodčí: Kaše – známka 1,00; hráč utkání: Jiří Kolář z TJ Klatovy Lorenc 04).

Modrá nudle Klatovy – ST Smrk Klatovy 1:1 (0:1; branky: Flaks J. – Zdeněk; rozhodčí: Nejdl – známka 1,00; hráč utkání: František Zdeněk z ST Smrk Klatovy).

Tady a teď Nýrsko – HPP Milence 2:5 (0:2; branky: Vejskal, Svoboda – Kalousek, Mazánek, Kratejl, Syrovec, Škvarenina; rozhodčí: Nový – známka 3,00; hráč utkání: Jakub Hájek z Tady a teď Nýrsko).

FC BS Stars Klatovy – AFK Geroj Klatovy 4:3 (4:0; branky: Lukeš M. 2, Přerost Z., Panoš – Nový 2, Zálešák; rozhodčí: Lajpold – známka 1,00; hráč utkání: Marek Lukeš z BS Stars Klatovy)

III. LIGA

PS Křeč Mochtín – ANFK Černý uhlí Klatovy 2:3 (0:1; branky: Vejskal, Ouřada – Holý, Duda, Valter; rozhodčí: Toman – známka 1,00; hráč utkání: Martin Holý z ANFK Černý uhlí Klatovy).

Veterans SK Chlistov – Mušlák team Klatovy 11:0 (3:0; branky: Pytel 4, Hradecký 2, Juřina O. 2, Bláha, Vizinger P. st., Škoda; rozhodčí: Bešta – známka 1,00; hráč utkání: Jiří Pytel z Veterans SK Chlistov).

SH Bukvy Tokio – Divadlo snů Klatovy 2:1 (2:1; branky: Novák 2 – Bulka; ŽK: 0:1; rozhodčí: Zavřel – známka 1,00; hráč utkání: Zdeněk Novák z SH Bukvy Tokio).

Rychlá rota Klatovy – APH Formanka Rozvoj 1:2 (0:0; branky: Havlovic – Maršálek, Osvald; rozhodčí: z lidu; hráč utkání: neuvedeno).

1. Mušlák team⋌14 11 0  ­ 3 48:36 33

2. ANFK Černý uhlí⋌14 10 2  ­ 2 29:13 32

3. Veterans SK Chlistov⋌14   9 2­   3 43:15 28

4. PS Křeč Mochtín⋌14   ­6 2   6 35:31 19

5. Rychlá rota Klatovy⋌14   4 2 ­  8 17:32 14

6. SH Bukvy Tokio⋌14   4 2  ­ 8 22:32 13

7. Formanka Rozvoj⋌14   4 2­   8 31:39 13

8. Divadlo snů Klatovy⋌14   1 2 ­11 19:46   5