Před rokem jim svitla naděje na postup do třetí nejvyšší fotbalové soutěže – ČFL. Letos bojovali, aby se alespoň udrželi v divizní soutěži. Fotbalové úspěchy klatovských mužů jsou za poslední dobu hodně kolísavé. Přesto si letošního léta mohou hráči užívat v klidu. Nervy drásající boj o udržení v divizi se týmu pod taktovkou Pavla Bělouška vydařil.


„Bylo to hodně těžké. Až do předposledního kola jsme žili v nejistotě,“ ohlíží se za skončenou sezonou klatovský kouč, který na trenérskou lavičku usedl teprve na začátku jarní části mistrovských soutěží. Jedním z důvodů neúspěchů hned v počátku bojů bylo nevýhodné rozlosování, které Klatovanům přineslo osm cest ven a doma přivítání prvních tří týmů z tabulky.


S blížícím se závěrem soutěže se týmu z města pod Černou věží nedařilo zabojovat na hřištích soupeřů a jen sporadicky vozili Klatované domů body. Tehdy se také v úzkém kádru začaly projevovat zranění hráčů a nebo tresty, například zranění Cihláře či čtyřkolový trest Hovorky.


Bělouškův cíl skončit po sezoně na osmém místě brzy dostal trhliny. „Do osmého místa bojujete o body, na dalších místech pak už jen o záchranu. Ale musím poděkovat klukům, že se úkolu zhostili se ctí a hodně zabojovali,“ vzkázal hráčům kouč.


Který zápas sezony zanechal v klatovském trenérovi nejhezčí vzpomínky, a který by chtěl naopak co nejrychleji vymazat z paměti? „Nejlepší fotbal jsme odehráli v Prachaticích. Vůbec v dubnu jsme měli top formu. Vyhráli jsme v Prachaticích, v Horažďovicích, doma jsme porazili Vejprnice a remizovali se Žižkovem. Na druhou stranu bych hrozně rád ze své paměti vymazal domácí zápas s Třeboní, který jsme zremizovali. V tu dobu byly špatné klimatické podmínky, trénovat se dalo jen s obtížemi a improvizací v tréninkových jednotkách. Tyto dva ztracené body nám v začátku jarního startu hodně chyběly,“ hodnotí jednotlivé zápasy Běloušek.


S přípravou na podzim začnou klatovští fotbalisté 9. července. Zatím není jisté, kdo v týmu zůstane a kdo přijme angažmá v jiných klubech. Každopádně se však v soupisce pro utkání nové sezony objeví několik domácích dorostenců. Na otázku Deníku, zda i na podzim usedne Pavel Běloušek na trenérské lavičce, kouč pokrčil rameny. „Určité nabídky odjinud mám. V Klatovech bude záležet na výsledku jednání výboru klubu,“ upřesnil.

Jak hodnotíte výkony klatovských divizních fotbalistů? Napište do diskuze.