„Potvrdilo se nejlepší na konec. Kodaň ukázala svoji sílu na balonu a kvalitu v přechodové fázi, ale statečně jsme odolávali. Vytvořili jsme si zajímavé šance, na brankové příležitosti to byl vyrovnaný zápas, ale my jsme ho zvládli vítězně. Což je pozitivní,“ hodnotil zápas asistent trenéra Viktorie Plzeň Marek Bakoš.

Třetí tým tabulky minulé sezony FORTUNA:LIGY odehrál v letní přípravě sedm zápasů s bilancí šest výher a remíza – Koloveč (14:2), Dukla Praha (2:0), Táborsko (8:2), Chrudim (6:0), Hamburk (3:3), Karlsruhe (3:0) a Kodaň (3:2).

Viktoria Plzeň (v červenomodrém) - FC Kodaň 3:2, 14. července 2023.
Viktorii se povedla generálka. Porazila dánského mistra

„Příprava proběhla podle plánů, jen mě mrzí zranění Milana Havla. Kluci jsou nažhavení, těší se na sezonu. Hráči odvedli solidní práci, byly vidět dobré věci. Na druhou stranu zápasy v Rakousku nám ukázaly spoustu věcí, na kterých stále musíme pracovat,“ řekl Bakoš.

Příští sobotu zahájí plzeňská Viktoria ligový ročník 2023/24 zápasem v Teplicích. Ve čtvrtek 27. července rozehraje Evropskou konferenční ligu duelem 2. předkola doma s kosovským FC Drita.

„Věřím, že fanoušci budou natěšení a že nás přijdou na první domácí zápas podpořit, což vždy dokázali a díky tomu jsme pohárové zápasy zvládali,“ prohlásil Marek Bakoš.

Jindřich Staněk při středečním dopoledním tréninku, při němž se na trávník stadionku ve Westendorfu snášel déšť.
Jak se v létě mění plzeňská Viktoria pod novým koučem?