Ani se není čemu divit. Vždyť jeho Viktoria Plzeň byla v utkání Evropské ligy proti domácímu Schalke i početním oslabení jen patnáct minut od penaltového rozstřelu. Tak blízko byli Západočeši k naději na postup do dalšího kola soutěže.

„Je to velká škoda. Když jsme v závěru normální hrací doby vyrovnali, věřil jsem, že vydržíme do penaltového rozstřelu. Bohužel nás bylo o jednoho méně, navíc zraněný Venca Procházka už jenom postával mezi stopery. Druhá část prodloužení už byla neúnosná,“ přiznal David Limberský, který ve čtvrtek ve Veltins Areně odehrál velký zápas. Jako zastupující kapitán držel prapor Viktorie nad hlavou do poslední chvíle a zápas dokončil na pokraji sil.

Klíčovým okamžikem zápasu bylo zbytečné vyloučení Marka Bakoše po hodině hry, který oslabil tým a týmu začaly rychleji ubývat síly. Jak jste viděl jeho vyloučení?
Ten střet jsem neviděl, ale Marek ani moc neprotestoval, takže faul to asi byl. A bohužel pro nás v ten nejméně vhodný moment, kdy jsme šli do přečíslení, a místo toho, abychom ohrozili branku soupeře, museli jsme hrát v oslabení.

Vyčítáte mu jeho zkrat?
Marek podává celou dobu, co je v Plzni, fantastické výkony. Vystřílel Ligu mistrů a góly dává i v české lize. V mých očích je to nejlepší útočník naší ligy. Nezatracoval bych ho, i já měl ve své kariéře pár zkratů. Myslím, že se z toho poučí a příště už to neudělá. A když ano, tak dostane na holou (smích).

Odehrál jste jeden z nejlepších zápasů své kariéry. Cítil jste sám na sobě, že se vám daří?
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Asi mi to trošku šlo (usměje se). Musím ale smeknout před celým týmem, že jsme to v deseti nezabalili a dokázali ještě vyrovnat. To se cení, cestu evropských pohárech jsme zakončili hlavami nahoře.

Když Rajtoral vyrovnal, věřil jste ještě, že můžete zápas otočit?
Otočit asi ne, měli jsme toho všichni už plné kecky. Mohli jsme už jenom bránit, protože nebyly síly a vlastně ani lidi. Když je vás o dva méně, nemůžete proti Schalke útočit. Ale chtěli jsme zápas dotáhnout do penaltového rozstřelu. První část prodloužení se nám ještě dařilo, ale potom už to bylo nad naše síly.

Co říkáte výkonu Huntelaara, který vám ve dvojzápase vstřelil všechny čtyři branky?
Je to pan střelec, zařídil Schalke postup. Ale kdybychom zápas dohráli v jedenácti, jsem na sto procent přesvědčený, že bychom postoupili.

Jak vidíte vystoupení Viktorie v součtu obou zápasů?
V obou jsme se vyrovnali špičkovému mužstvu bundesligy a takový výkon by se měl v Čechách ocenit.

Zápas byl zejména v Německu hodně sledovaný. Myslíte si, že jste se mohl svým výkonem prodat?
Těžko říci, ani nevím, jestli je to otázka pro mě. Kdyby nějaká nabídka přišla, asi bychom se o ní bavili, ale já jsem v Plzni spokojený, jsem tady dobře placený (usměje se). Není kam utíkat. Mám ještě rok do konce smlouvy, uvidíme po sezoně, kdy se budeme bavit o jejím prodloužení nebo o přestupu.

Proč jste se tak rozčiloval, když vám rozhodčí udělil žlutou kartu?
Nevím, jak to vypadalo v televizi, ale já se soupeře ani nedotkl. Vůbec jsem ho netrefil. Ale je pravda, že i náznak se má trestat. Kdyby tam tu nohu nechal, nevím, jak by dopadl. Nejvíce mě ale naštvalo, že on potom vstal a v pohodě hrál dál.

Jak byste zhodnotil vystoupení Viktorie v evropských pohárech?
To je sen. My jsme se s klubem, který ještě před pár lety hrál druhou ligu, dostali v pohárové Evropě hodně daleko. Chtěli jsme postoupit i přes Schalke, nedávali jsme do novin žádná velkohubá prohlášení, ale v kabině jsme věřili v naše síly. Řekli jsme si, že do toho dáme všechno, protože to může být na dlouhou dobu náš poslední zápas v pohárech. I když věřím, že ještě v lize zabojujeme a evropské poháry si zahrajeme i příští sezoně.

Sehráli jste hodně nešťastný zápas, politoval vás po utkání někdo z hráčů soupeře?
Oni byli v první řadě šťastní, že postoupili. Možná s námi i trochu soucítili. Hlavně nám ale poděkovali naši fanoušci, kteří nám po zápase ve Veltins Areně vestoje tleskali  za celé naše tažení v evropských pohárech.

Jakou sílu může mít podle vás tým Viktorie v příští sezoně?
Ověřili jsme si, že to jde i bez hráčů, kteří přes zimu z týmu odešli, mám na mysli Petra Jiráčka a Davida Bystroně, dneska nám navíc chyběl i Pavel Horváth, a přesto mužstvo podalo velmi dobrý výkon. Myslím, že můžeme dál hrát svůj fotbal. A je to také samozřejmě o trenérovi, jestli v Plzni zůstane nebo ne. My všichni doufáme, že ano.

Co když ale z týmu moc hráčů v létě nezůstane?
Tak to není otázka pro mě, ale pro vedení klubu. V Plzni se ale dělá fotbal fantasticky a já věřím tomu, že v tom vedení klubu bude pokračovat a že se tým nerozprodá. Myslím si, že k tomu ani není důvod.