Nebezpečí ze sestupu z divize minimálně jednoho týmu do krajského přeboru znamená hrozbu zvýšeného počtu sestupujících z dalších krajských soutěží. Pohled na tabulku 1.B třídy sk .B, ve které bojují rovněž týmy z Pošumaví, naznačuje, že se zde schyluje k velké bitvě o záchranu.
Na úkor celků z Pošumaví si nejvíce polepšily ziskem šesti bodů Předenice. Tento tým přezimoval na předposledním místě po domácí výhře nad Ž. Rudou, v tomto kole získal další tři body ve Švihově. Tatran Dlouhá Ves po podzimní sérii sedmi zápasů, z nichž bylo šest zápasů vítězných a jeden skončil remízou, ztratil v derby se Strážovem domácí neporazitelnost. Prohra je u tohoto týmu o to překvapivější, neboť v minulém kole zazářil vítězstvím ve Švihově.

Dlouhá Ves - Strážov 0:1 (0:1; Po několika prvních minutách se hra vyrovnala, k vidění bylo pár pěkných akcí, ale až ta ve 43. minutě skončila v síti domácích. Branka: 43. Janka; diváci: 130; ŽK: 4:1 /Valvoda, D. Rovňan, Pech, Frýda - P. Presl /).
Hradešice – Merklín 3:1 (1:0; branky: Florián – Kotiš, Novák – vlastní /Řezáč/; ŽK: 1:3).
Mochtín – Železná Ruda 3:1 (1:0; utkání na hřišti ve Velkých Hydčicích přineslo fotbal jen průměrné úrovně. Domácí Mochtín měl trvalou převahu, ale v koncovce byl hodně nepřesný. Hosté se soustředili především na obranu, podnikali jen ojedinělé akce; branky: 40. a 60. Černý, 75. Novák – 72. Greiner; rozhodčí: Král; ŽK: 1:2).

Švihov - Předenice 0:3 ( 0:1; branky: Mlnařík 2, Kasl; ŽK: 2:2; ČK: 0:1; diváci: 50).
Záhoří – Pačejov nehráno (odloženo). Předseda Sokola Pačejov Tomáš Cihlář byl rozhodnutím řídící komise soutěže překvapen: „Přijali jsme toto rozhodnutí s určitými rozpaky. U nás byl minulý týden daleko horší terén. V pátek se na něm plně trénovalo, v sobotu byl úplně suchý. Nikdo nás nemůže obviňovat za to, pokud si domníváme, že za tímto rozhodnutím vidíme něco jiného.“

Nýrsko - Přeštice B 0:2 (0:2; do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Dostávali se častěji do šancí a jenom výkon domácího gólmana držel nerozhodný výsledek. Další ránu do plánů nýrské hry zasadil Pavlík, který se nechal vyloučit po dvou žlutých kartách. Hosté trestali těsně před odchodem do šaten. I ve druhé půli byli hosté lepší. Branky: 43. Kuneš, 45. Bouc; rozhodčí: P. Kříž; ŽK: 5:4; ČK: 1:0 /32. Pavlík po 2 ŽK/).