I přes vzestup kopané v Žichovicích, v Dl. Vsi, v Nezamyslicích a Kašperských Horách má hrádecký fotbal stále dominantní fotbalové zázemí.
V Hrádku mají za sebou bohatou historii ozdobenou sportovními úspěchy a pestrou práci s mládeží. K dispozici mají dvě hrací travnaté plochy, na úrovni další zařízení spojené s potřebou provozování tohoto sportu a zkušený funkcionářský potenciál. Také zde však bojují nejen se soupeři , ale stále více jim stojí v cestě ještě silnější protivník, a to nedostatek hráčů. Ostatně to je problém i většiny dalších týmů nejen v Pošumaví, což je z důvodu poklesu populace v uplynulém desetiletí problém celospolečenský. Nicméně jarní část sezony tento problém nevyřeší, ale i ta už může naznačit, jak se s tím v Hrádku průběžně vypořádávají. První tým mužů bude usilovat o vylepšení postavení v okresním přeboru, neboť se sedmým místem určitě v tomto klubu nevládne příliš spokojenost. Vrásky navíc po podzimu přibyly i u B týmu, který ve III. třídě přezimoval na předposledním místě a na jaře ho čekají záchranářské práce.

Největší naděje v Hrádku už třetí rok dávají do dorosteneckého týmu, který patří v posledních letech v této kategorii v okresním přeboru mezi absolutní špičku. To ostatně potvrdili podzimním prvenstvím v tabulce. Na podzim hrádečtí dorostenci vyhráli všech osm zápasů a pětibodovým náskokem mají nakročeno k postupu do krajské soutěže. V krajské soutěži dorostenci Hrádku pravděpodobně vystřídají jejich klubové žáky. Ti na své první vítězství v krajské soutěži po podzimu stále čekají a hubený tříbodový zisk za tři remízy nestačí na víc než na poslední místo a to určitě na záchranu stačit nebude.

(sed)