Vítězem už desátého ročníku fotbalového turnaje o Pohár ředitele okresního ředitelství policie České republiky se stal tým mužů zákona ze sušického obvodního oddělení. Sušičané tak obhájili loňské prvenství.

Tradiční halové klání připravila skupina služební přípravy pro policisty a členy integrovaného záchranného systému okresu Klatovy. Turnaj ve sportovní hale v Čapkově ulici v Klatovech měl také statut okresního přeboru jmenovaných složek.

Do turnaje se přihlásilo celkem osm týmů: Obvodní oddělení policie Klatovy, Nýrsko, Sušice a Železná Ruda, Oddělení hospodářské kriminality Klatovy, Městská policie Klatovy, Hasičský záchranný sbor Klatovy, Zdravotnická záchranná služba Klatovy.

„Od začátku letošního klání bylo zřetelné, že se jedná o nejvyrovnanější turnaj v jeho historii. Systém, kdy hrál každý soupeř s každým, byl nejspravedlivější, a tak se o pořadí bojovalo do posledního zápasu turnaje,“ uvedl Ludvík Fremut z pořádající klatovské skupiny.

Nejvíce se dařilo obhájci loňského vítězství policistům z OOP Sušice, kteří turnaj vyhráli i letos. Vítězové v letošním roce klopýtli pouze s OOP Nýrsko, které nakonec skončilo na čtvrtém místě se stejným počtem bodů jako bronzový tým MP Klatovy. Druhé místo obsadil tým OHK Klatovy, který zaváhal také pouze jednou a od prvního místa jej dělil jediný bod.

Čtyřnásobný vítěz turnaje tým OOP Klatovy skončil na šestém místě, ale nově se tvořící tým je příslibem pro další ročníky.
Na malý počet členů týmu doplatili hasiči, skončili na pátém místě, ale před zahájením turnaje byli pasování na favorita turnaje. Daň nováčka zaplatili členové ZZS Klatovy a tentokrát skončili poslední.

Výsledky zápasů: MP Klatovy – OOP Klatovy 0:0; HSZ Klatovy – ZZS Klatovy 7:0; OOP Nýrsko – OHK Klatovy 0:1; OOP Železná Ruda – OOP Sušice 0:1; HSZ Klatovy – OOP Klatovy 1:0; ZZS Klatovy – OOP Nýrsko 0:5; OHK Klatovy – OOP Železná Ruda 3:0; OOP Sušice – MP Klatovy 2:1; OOP Klatovy – ZZS Klatovy 3:1; HSZ Klatovy – OOP Nýrsko 0:1; OHK Klatovy – OOP Sušice 1:3; OOP Železná Ruda – MP Klatovy 0:5; OOP Nýrsko – OOP Klatovy 2:1; ZZS Klatovy – OOP Sušice 0:4; OOP Železná Ruda – HZS Klatovy 1:3; MP Klatovy – OHK Klatovy 2:3; OOP Klatovy – OOP Sušice 0:1; ZZS Klatovy – OOP Železná Ruda 0:1; OOP Nýrsko – MP Klatovy 1:3; HSZ Klatovy – OHK Klatovy 2:4; MP Klatovy – ZZS Klatovy 6:1; OOP Nýrsko – OOP Železná Ruda 2:0; OOP Sušice – HSZ Klatovy 2 :1; OHK Klatovy – OOP Klatovy 4:1; OOP Nýrsko – OOP Sušice 2:2; MP Klatovy – HZS Klatovy 2 :0; ZZS Klatovy – OHK Klatovy 0:3; OOP Klatovy – OOP Železná Ruda 6:2.

Pořadatelé nezapomněli ocenit individuální výkony. Nejlepším střelcem turnaje byl Martin Tykal z OHK Klatovy, nejlepším hráčem Martin Koryťák ze ZZS Klatovy a nejlepším brankářem Roman Hejna z MP Klatovy.