„Naši kluci navázali na úspěch z Klatov, kde v těžké konkurenci vybojovali druhé místo, k němuž teď doma přiřadili první příčku,“ chválil naděje Jiří Vondra starší z pořádajícího oddílu kopané SKP Okula Nýrsko.

Třetí ročník turnaje se hrál za účasti šesti mužstev – TJ Klatovy, TJ Sušice, Sokol Mochtín, Viktorie Plzeň, 1. FC Kötzting a domácí SKP Okula Nýrsko.
Úvod celodenního maratonu obstarali domácí v souboji s TJ Klatovy. Nýrsko vykročilo do turnaje vítězstvím 3:0. Ve druhém zápase na sebe narazily Mochtín a plzeňská Viktorka, jejíž hráči nedali soupeři šanci a jasně vyhráli 5:0. Do dalšího zápasu zasáhl i jediný zahraniční účastník, německý 1. FC Kötzting, a podlehl Sušici 0:3.

Turnaj plynule pokračoval a hladce v něm dál proplouval tým Nýrska. Postupně porazil Mochtín 3:0, Kötzting 3:1, Sušici 2:0 a v posledním zápase turnaje si už podruhé ve čtrnácti dnech poradil i s fotbalovými nadějemi Viktorie Plzeň a po výhře 2:0 bez ztráty kytičky se zaslouženě stal králem turnaje. Druhé místo s deseti body a lepším skóre obsadila Sušice před třetí Viktorií Plzeň.

Ani tentokrát pořadatelé nezapomněli ocenit individuální výkony. Nejlepším střelcem turnaje se stal domácí Karel Kalivoda , který zatížil konta soupeřů sedmi brankami, Cenu pro nejlepšího brankáře si do Sušice odvezl Filip Havránek.

„Na regulérnost turnajových soubojů dohlížel rozhodčí Tomáš Švůgr, kterému pomáhali nýrští Karel Kalivoda a Josef Juraši. Nejen jim, ale také samotným hráčů, jejich trenérům, ale i sponozorům a všem dalším, kteří přiložili ruku k dílu, patří velké poděkování. Také jejich zásluhou se třetí ročník povedl,“ dodal Jiří Vondra.