Tento sport s velmi rychle stoupající popularitou se hraje v hale o maximálních rozměrech hříště 40 x 20 metrů se čtyřmi hráči v poli a jedním brankářem, v průběhu hry se střídá hokejovým způsobem. Hraje se s míčem, který je menší než standardní fotbalový, takzvanou čtyřkou. Většina ostatních pravidel je na první pohled stejná s velkou kopanou.

Na téměř nejvyšší úrovni tohoto sportu mají též Klatovy svého zástupce. Je jím tým Tullamore Dew. Minulý rok jsme vás pravidelně informovali o jejich výsledcích, takže nyní pouze krátké shrnutí. V sezoně 2006/2007 se Klatovským podařilo vyhrát bez jediné porážky extraligu Plzeňského kraje (druhá nejvyšší soutěž v České republice) a zúčastnit se kvalifikace o ligu první, celostátní.
„Zde to už tak dobré nebylo a po dvou prohrách se sen o první lize rozplynul. V průběhu léta se tým zúčastnil se střídavými úspěchy několika turnajů v malé kopané, první místo Sport Bar cup Železná Ruda, nepostoupení ze základní skupiny na Memoriálu J. Milforta v Blovicích,“ uvedl prezident futsalového klubu Tullamore Dew Klatovy Tomáš Strnad.

Nyní však začíná klatovským futsalistům další sezona a s ní možnost pokusit se zopakovat a vylepšit loňské výsledky. „Hrát se bude každý týden v sobotu a v neděli v Městské hale v Plzni na Slovanech.
„Začínáme už dnes a našimi soupeři budou týmy TJ Záhoří a FC Paša Plzeň. Hrací den začíná ve 13.00 hodin a končí pak v 16.30 hodin Celkem bude sehráno šest zápasů, naše začátky jsou ve14.45 a 15.55 hodin. Hraje se vždy třicet minut. Ve skupině je třináct týmu a vytoužené kvalifikace se zúčastní pouze ten nejlepší,“ upřesnil informace Strnad s tím, že od loňského roku došlo k posílení kádru a jednoznačným cílem je postup do nejvyšší soutěže.

O tom, jak bude tento cíl naplňován, vás samozřejmě budeme pravidelně informovat.