Vítězstvím nad hosty z Doubravky načali v sobotu nový soutěžní ročník divizní skupiny A fotbalisté Klatov.
Mistrovská premiéra na lavičce týmu z města karafiátů trenérovi Milanu Dejmkovi tak vyšla na výbornou. Ten měl hned v prvním utkání problémy se sestavou, musel se obejít bez kapitána Zedníka, který se zranil při středečním tréninku a mimo hru byi také Kopp a Král
Herně lepší Klatovy udávaly tempo hry hlavně v prvním poločase. Druhá půle oku fotbalového fanouška příliš nelahodila. Hosté v ní zahodili obrovskou šanci na vyrovnání a domácí si vítězství pojistili v závěru zápasu.

TJ Klatovy – Senco Doubravka 2:0. Domácím patřil úvod utkání, dvě slibné šance v podání Adamky a Hanzlíka ale gólem neskončily. Stav se nezměnil ani v 15. minutě, protože Mužík pálil do brankáře hostů Šmrhy. O tři minuty později zaváněla gólem standardní situace Klatov, Cihlář poslal míč zprava do vápna, ale atakovaný Hovorka u zadní tyče na něj nedosáhl. Do 20. minuty se prakticky hrálo na jednu bránu, a to Doubravky. Až poté poprvé vystrčili růžky i hosté, když prudký projektil vyslal na Míčkovu svatyni Prokš, jenomže jeho pokusu chyběla přesnost. Ve 25. minutě Sýkora zatáhl míč po levé straně k bráně hostů a ve vápně našel Hanzlíka, který, ač obtěžován hostujícím bráncem, poslal míč okolo tyče do doubravecké sítě a svůj tým do vedení. O deset minut později vystrašil hostujícího gólmana Sýkora, který ale lavičkoval těsně nad. Vzápětí po rychlém brejku slibně napřahoval ke střele z voleje z velice dobré pozice hostující Prokš, ale míč mu nesedl podle představ a letěl tak daleko od klatovské brány. Domácí tak šli do kabiny k poločasové přestávce s hubeným jednobrankovým náskokem.
Hned po rozehrání druhé půle se vydal na cestu k hostující bráně klatovský Bahleda, ale obránci Doubravky jej před vápnem odzbrojili. Vzápětí hosté ukázali, že zbraně ještě nesložili. Jenomže obrovskou tutovku Doubravky spálil Prokš, který zblízka netrefil bránu Klatov. Hned poté spustili hosté před Míčkovým územím kolotoč, domácím se dlouho nedařilo odkopnut míč do bezpečné vzdálenosti. Vyrovnat hostům ale nedovolili. Pak se hrál nepříliš pohledný fotbal bez brankových příležitostí. Klatované pojisku v podobě druhé branky dali až tři minuty před koncem zápasu. Sýkora vybojoval míč na polovině hřiště, vysunul Presla, který zleva odcentroval do vápna, kde sice Hanzlík míč minul, ale dílo dokonal u vzdálenější tyče připravený Šlechta.
Poločas: 1:0. Branky: 25. Hanzlík, 87. Šlechta. Rozhodčí: Zeman – Blažej, Žáková. ŽK: 0:4. Diváků: 420. Sestava TJ Klatovy: Míčka – Cihlář, Viktora, Javůrek, Hovorka, Sýkora, Mužík, Hanzlík, Šlechta (90. Vítovec), Bahleda (73. Presl), Adamka (67. Brejcha).