První kolo Poháru Českomoravského fotbalového svazu svedlo v neděli dohromady týmy Horažďovic a Prachatic.
Protože ani po devadesáti odehraných minutách neurčila remíza 1:1 vítěze, přišly na řadu penalty. V jejich proměňování byly lepší domácí Horažďovice.

FK Horažďovice - Tatran Prachatice 2:1 (na penalty 4:3)

První poločas nebyl nikterak střelecky výrazný. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a oba týmy se snažily co nejvíce bránit. Diváci nebyli svědky žádné zajímavé střelecké akce na obou stranách.

Ve druhém poločase zahrozili hned ve 47. minutě hosté, když po svém rohovém kopu jen těsně minuli hlavičkou svatyni domácího gólmana Věnečka. V 52. minutě nahrál Beránek Horváthovi, ten běžel sám na bránu, ale prachatický gólman mu vyběhl naproti a střelu zablokoval. Odražený míč už nabíhající Baloušek nestačil zpracovat. O dvě minuty později se v podobné pozici ocitl Beránek, ale jeho střela zdálky na bránu nebyla příliš důrazná.

Přesně podle rčení nedáš - dostaneš inkasovaly Horažďovice v 64. minutě branku, to když hostující Češka pronikl do odkryté obrany. Skóre nesrovnal ani v 69. minutě Picka, míč skončil v rukou prachatického gólmana. Na vyrovnávací branku si museli diváci počkat až do 78. minuty. Po přímém kopu mířil rovnou za záda jinak dobře chytajícího Dudka horažďovický Vaigl.

Protože utkání skončilo remízou 1:1, došlo na penalty. Jejich první kolo skončilo 1:1, za domácí úspěšně proměnil Vaigl. Druhé kolo pokutových kopů skončilo 2:1 (za domácí dal Zámeček). Po třetím kole to bylo 3:2 (za domácí skóroval Beránek). Ve čtvrtém penaltovém kole domácí Horváth neproměnil, zato se trefily Prachatice a bylo srovnáno na 3:3. Rozhodující penaltu úspěšně proměnil kapitán domácích Krejčí, který tak rozhodl o tom, že Horažďovičtí ve druhém kole přivítají doma na hřišti v Lipkách ligové České Budějovice.

Branky: 78. Vaigl - 64. Češka; ŽK: 2:2; Rozhodčí: Henych - Špoták, Burda
Sestava FK Horažďovice: Věneček – Krejčí, Brůha, Baloušek, Jůda, Zámeček, Beránek, Šafanda (45. Pavlík), Vaigl, Picka, Horváth