Poslední domácí dvojzápas v divizi hraný na hřišti v Janovicích fotbalovým dorostencům TJ Klatovy nevyšel. Je to škoda, neboť v případě úspěchu mohli nejen poskočit v tabulce až na čtvrté místo, ale také udělat lepší tečku za jinak velice zdařilou jarní částí sezony, kterou lze bez nadsázky nazvat jako z říše snů.
Družstvo starších dorostenců bylo po podzimu se ziskem 12 bodů (stejně měly i poslední Tábor a předposlední Sezim. Ústí) téměř odsouzeno k sestupu. Klatovy se pod vedením trenérské dvojice Jiří Toman - Václav Zahradník neuvěřitelně zvedly, získaly 22 bodů a byly štikou této části soutěže. O tom svědčí i fakt, že v prvních devíti letošních kolech dokázaly se silnými soupeři sedm dotáhnout do vítězného konce a v průběžné tabulce na čtvrté místo a ztrátou pouhých tří bodů od medailové příčky. Je jen škoda, že proti plzeňskému Prazdroji vyšly bodově naprázdno.
TJ Klatovy – Prazdroj Plzeň
Starší: 2:5 (2:3). Klatovští hráči začali špatně a v 15. minutě prohrávali 2:0, ale tyto dvě branky je probudily a začali soupeře přehrávat. Ve 26. minutě po centru Pavlíka skóroval Žitník a ve 32. minutě po faulu ve vápně na Matějku proměnil pokutový kop Presl. Bylo srovnáno, ale ve 35. minutě šli hosté z brejku opět do vedení. Ve 40. minutě mohl srovnat po rohu Veselka, jeho hlava šla těsně vedle. Do druhého poločasu domácí vletěli jako uragán, začali si vypracovávat šance, v koncovce byli domácí zbrklí, sám střelec Presl nedal pět tutovek ani pokutový kop ve 49. minutě. Dalším hráčům se vedlo stejně, a tak nedáš dostaneš se stalo na druhé straně, když hosté v 84. a 90. minutě upravili z brejků na konečných 2:5, což pro domácí znamenalo krutou porážku. Branky: 26. Žitník, 32. Presl - 12., 25. Hradil, 14. Adamka, 84. Karbusický, 90. Schamberger; rozhodčí: Cupl; ŽK: 2:1; diváků: 80. Sestava Klatov: Lorenc - Čeleda (46. Bouberle), Rendl, Moser, Veselka - Žitník, Meszáros, D. Matějka (87. J. Matějka), Zazvonil (55. Lávička) - Presl, Pavlík.
Mladší: 1:3 (1:2). ⋌(tom, sed)