Fotbalový turnaj O pohár předsedy ČMFS probíhá už od loňského září. Jedná se o podobu poháru ČMFS určenou pro všechna neligová mužstva v kategorii starších žáků. Na závěrečnou fázi turnaje se probojovalo i sušické mužstvo, což je pro pořadatelský oddíl obrovský úspěch.

Cesta mezi posledních osm týmů nebyla pro celek z Pošumaví vůbec jednoduchá. V krajském finále turnaje Sušice na prvoligovém stadionu Viktorie Plzeň zdolala Doubravku 3:0 a stala se nejlepším neligovým mužstvem Plzeňského kraje. 4. června v Rokycanech pak Sušice sehrála barážové utkání o účast s nejlepším týmem Prahy SK Horní Měcholupy. V dramatickém utkání sušický celek zvítězil 3:2 a postoupil tak na finálový turnaj.

A jaká další mužstva v Sušici uvidíme? Ve skupině A, která se bude hrát na sušickém stadionu, se představí FC Slavoj Bruntál, FŠ Most, Slavoj Stará Boleslav a domácí TJ Sušice. Ve skupině B na hřišti v Hrádku bude hrát Spartak Pelhřimov, TJ Svitavy, FC Olympia Hradec Králové a Slavoj Jindřichův Hradec. Dnes od 16.30 a 18.00 hodin začnou první utkání. Zápasy ve skupinách budou pokračovat v sobotu od 9.00 hodin. Závěrečná utkání o umístění jsou na programu v neděli od 8.30 hodin, na 11.00 hodn hodin je naplánováno finále.