Odhad Deníku: Jedna sezona v české fotbalové lize přijde klub nejméně na dva až tři miliony korun.

Nejblíž k historickému úspěchu klatovského fotbalu je nyní současný divizní tým z města karafiátů. Pokud zítra dopoledne fotbalisté TJ Klatovy na hřišti druhého Vyšehradu uspějí, mohou slavit postup do české fotbalové ligy. V případě remízy či prohry oddálí rozhodnutí o vítězi divizní skupiny A na závěrečné kolo soutěže. V něm Klatovy hostí Strakonice a Vyšehrad zajíždí do Bzové.
„Bylo by to skvělé, kdyby se v Klatovech naše třetí nejvyšší fotbalová soutěž kopala, ale pokud mám být upřímný, moc tomu nevěřím. Podle mne na takovou soutěž tady u nás nejsou a nebudou peníze, a tak si myslím, že to klatovský klub prodá,“ domnívá se fanoušek klatovské kopané Jaroslav Pták.
„Momentálně máme zájem hrát českou fotbalovou ligu,“ vyvrací spekulace o tom, že Klatovy chtějí postup do ČFL už teď prodat, předseda oddílu kopané TJ Klatovy Dušan Popelka. Zároveň ale nepopírá, že rozhodující roli budou skutečně hrát finance. „Peníze jsou problémem dlouhodobým a nejen u nás. Samozřejmě už máme za sebou řadu předběžných jednání s případnými sponzory. V případě úspěchu našeho týmu nás ale řada dalších a rozhodujících jednání teprve čeká. Myslím, že jasno budeme mít asi do měsíce po skončení soutěže,“ tvrdí Popelka. „Nikdo si nepřeje, aby se ČFL v Klatovech nehrála, vždyť by šlo o historický úspěch zdejší kopané, ale jak už jsem řekl, vše je otázka peněz. V případě úspěchu bychom totiž musel posílit o nejméně pět kvalitních hráčů. Ale o konkrétních číslech mluvit nechci,“ řekl předseda s tím, že vedení klatovského klubu udělá maximum pro zajištění potřebných finančních prostředků. Podle jeho slov je ale zítra hlavně na hráčích divizního týmu, aby udělali zásadní krok, který teprve vše odstartuje. „Náš kádr je kromě dlouhodobě zraněného Viktory kompletní. Naším tajným esem měl být Rešetár, který nám však nemůže pomoci, protože ho čeká operace menisku. Tým má ale formu, věřím mu,“ dodal Popelka.