Pačejov ztratil i získal

KLATOVSKO – Velice zajímavé výsledky přineslo hned úvodní jarní kolo nejvyšší okresní fotbalové soutěže mužů.Na rozdíl od svých největších pronásledovatelů, kteří hráli na hřištích soupeřů, měl lídr tabulky Sokol Pačejov výhodu domácího prostředí.

3.4.2007

Ilustrační fotoFoto: Yvetta Musílková

Do záchranářských prací se razantně pustili fotbalisté Dešenic

Po bezbrankovém průběhu přinesl úspěch hostům z Nezamyslic, kteří si odváží cenný bod. I přes tuto bodovou ztrátu Pačejov získal ještě vyšší náskok, neboť Velké Hydčice i Hrádek prohrály. Razantním způsobem vykročily za záchranou Dešenice, které doma převálcovaly Svéradice, a také Myslív si doma poradil s favorizovaným Hrádkem. Zatímco na čele tabulky zůstává neohrožený Pačejov, zdá se, že souboj na konci tabulky bude ještě velice dramatický, a to dělá okresní přebor mužů ještě víc zajímavým. Úvod jara přinesl i práci pro disciplinární komisi, která bude projednávat přestupky vyloučených hráčů z Velkých Hydčic a Svatoboru Hrádek.
Janovice - Velké Hydčice 2:1 (0:0). Vyrovnané utkání, ve kterém se hosté ujali vedení v 60. minutě Martinem Kropáčkem. Domácí o dvě minuty později srovnali skóre Keřlíkem a o svém vítězství rozhodli v nastaveném čase gólem Marka Lukeše. Branky: V. Keřlík, M. Lukeš - M. Kropáček; diváků: 80; ŽK: 4:3; ČK: 0:1(R. Melka); rozhodčí: R. Brůha, P. Šandara, J. Klíma.
Dešenice - Svéradice 5:1 (3:0). Na cestu za vysokým vítězstvím vykročili domácí v závěru první půle, kdy během osmi minut třikrát rozvlnili síť v brance hostů. Branky: 38. Bartůněk, 40. I. Kovács, 44. J. Poupa, 68. J. Hvězda, 66. R. Macháček – 48. S. Makovec; rozhodčí: J. Javorský, Z. Špindlerová, R. Koura; diváků: 80; ŽK: 1:3.
Vrhaveč - Horažďovice B 2: 1 (1:0). V 15. minutě poslal domácí do vedení Václav Hrach. Hosté po přestávce vyrovnali Šlajsem, ale poslední slovo měla Vrhaveč, když se ke slovu přihlásil v 70. minutě druhý z bratrské dvojice Hrachů David a dal vítěznou branku. Branky: 15. V. Hrach, 70. D. Hrach - 63. P. Šlajs; rozhodčí: M. Špitalský, M. Makula, M. Kava; diváků: 60; ŽK: 3:6.
Pačejov - Nezamyslice 0:0. Nečekaný úspěch hostů, kteří na hřišti lídra tabulky získali cenný bod. Rozhodčí: V. Habada, T. Kohout, R. Mácal; diváků: 200.
Měčín - Mochtín B 0:0. Vyrovnané utkání, ve kterém si oba kolektivy vytvořily v prvním poločase po jedné nevyužité šanci. Střelu hostů z malého vápna zlikvidoval brankář Šimek a dělovka Dušana Němce orazítkovala břevno mochtínské svatyně. Diváků: 70; ŽK: 2:2; rozhodčí: L. Lažánek, Beneš, Jarka.
Myslív - Hrádek 2:1 (1:1). Hrádečtí jako favorité měli prakticky celý zápas územní i herní převahu. Zejména v prvním poločase však promarnili mnoho příležitostí. Do vedení šli ale domácí ve 27. minutě po penaltě, kterou kopal J. Sládek. Hosté vyrovnali ve 40. minutě po pěkné kombinaci. V první minutě druhého poločasu vstřelil po chybě obrany druhý gól Myslíva M. Bláha. Hosté si pak vytvořili velikou převahu, v 55. minutě dokonce kopali penaltu, ale brankář Beran skvěle zachránil. V 85. minutě červenou kartu za řeči dostal hostující J. Holeček. Branky: M. Bláha, J. Sládek - J. Pitel; diváků: 100; ŽK: 3:0; ČK: 0:1 (86. V. Holeček Václav; rozhodčí: V. Dušek.
Sušice B – Luby B 0:2 (0:1). Branky: 41. Sydorenko, 67. J. Maxa. Rozhodčí: Petržilka, Dušek, J. Cihlář; ŽK: 2:1; diváků: 80.