„Je skvělé být tady. Už se nemůžu dočkat, až začnu trénovat, hrát a dávat góly,“ svěřil se po podpisu smlouvy Čvančara, o jehož přestupu do Borussie se spekuloval už od května. „Chci splatit důvěru a pomoct týmu.“

Tomáš Čvančara
Kokainová aféra. Sparta drogové nařčení odmítá, klub brání Čvančaru a Mejdra

„Tomáš je nebezpečný útočník a má velkou rychlost. Přestože je ještě mladý, už několik let hraje na profesionální úrovni. Je to velmi ambiciózní hráč a chtěl do Borussie,“ řekl k české posile sportovní ředitel německého klubu Roland Virkus.

Chtěl přestoupit do velké ligy

Čvančara se dočkal velkolepého přivítání v Borussie. Na klubových sociálních sítích se to hemží příspěvky s jeho příchodem. V Německu si od něj hodně slibují. Čvančara bude chtít nezklamat.

„Každý chce hrát jednu ze tří největších lig na světě a já nejsem jiný. Rozhodl jsem se přestoupit do Borussie, protože jsem během našich rozhovorů cítil, jak moc mě chtějí. Věřím, že vstřelím pár gólů,“ vykládal Čvančara ve svém provním rozhovoru v novém působišti.

Tomáše Čvančaru čeká druhé zahraniční angažmá, v mládeži v roce 2019 působil v italském Empoli, kde nastupoval za výběr do 19 let. Ve Spartě byl od předloňského prosince, v uplynulé sezoně 12 ligovými góly pomohl Letenským k prvnímu titulu po devíti letech. V národním A-týmu si připsal premiérové dva starty i první branku.

„Když jsem přicházel do Sparty, málokdo věřil, že kluk, který má nálepku problémového hráče, může Spartě pomoct k tomu, aby se titul vrátil na Letnou. Sparta ze mě udělala komplexního hráče, za to jsem jí nesmírně vděčný,“ vzkázal na Letnou Čvančara. „Na novou výzvu se těším, ale odchází se mi těžko. Když jsem se loučil, měl jsem na krajíčku.“