Dramatické záběry na ležícího třiadvacetiletého křídelníka během nedělního utkání Ligue 1 s Marseille připomínaly hrůzostrašnou scénu z nedávného Eura, kdy záchranáři oživovali dánského reprezentanta Christiana Eriksena, který měl srdeční zástavu.        

Záchranáři se snaží oživit dánského fotbalistu Christiana Eriksena, kterého postihl kolaps během utkání s Finskem.
Chrisi, milujeme tě! Podpora pro Eriksena létá od hvězd a klubů z celého světa

 „Přemýšlel jsem o tom, co se stalo Christianovi Eriksenovi na mistrovství Evropy. S týmovým lékařem jsme se rozhodli Samuela vystřídat, abychom zbytečně neriskovali. V takových případech se fotbal odsouvá na durhou kolej,“ řekl trenér Bordeaux Vladimir Petkovič.

Kalu se skácel na trávník už v 6. minutě. Příčina kolapsu zatím není známa, spekuluje se o vyčerpání z vysoké teploty. Kalu měl zdravotní problémy i před dvěma lety při Africkém poháru národů v Egyptě, kdy by hospitalizován kvůli dehydrataci během tréninku národního týmu.

Nizozemský fotbalista Daley Blind
Noční můra jménem Ajax. Blind bojoval se srdcem, pro Eriksena je inspirací

Kalu si prožil nepříjemné okamžiky i mimo fotbalové hřiště. V roce 2019 unesli jeho matku Juliet. Vyděrači nejprve požadovali 3 miliony nigerijských nair, což je zhruba 159 tisíc korun. To jim ale nestačilo. Únosci pak navýšili výkupné na 15 milionů nair (795 tisíc korun) a následně matku fotbalisty propustili na svobodu.