Ještě přede dvěma lety objížděl David Jurásek s Prostějovem druholigové stadionky. Uvažoval o tom, že s fotbalem sekne. Teď nosí dres slavné Benfiky Lisabon a kabinu sdílí se světovými hvězdami. A taky už vstřelil první gól.

Slavný portugalský klub vysázel Slavii za levého obránce 14 milionů eur (zhruba 330 milionů korun) a ten hned v prvním utkání ukázal, proč za něj šéf Benfiky Rui Costa takovou sumu utratil. Jurásek v přípravném zápasu s Basilejí dostal příležitost v základní sestavě a odvděčil se gólem.

David Jurásek
Tvrdík zažil nejtěžší vyjednávání. Slavia dostala za Juráska 14 milionů eur

Na konci prvního poločasu za stavu 2:0 dostal Jurásek precizní přihrávku vzduchem od Ángela Di Maríi, míč si ve vápně nechal skočit a následně levačkou napálil balón nechytatelně pod břevno. Krásná akce dvou posil ozdobila tohle utkání. Hvězdný Argentinec navíc ke dvěma gólovým asistencím přidal jednu branku.

S českým reprezentantem v týmu nastoupil také další bývalý zadák Slavie Alexander Bah. „Je to můj velmi dobrý kamarád ze Slavie, jsem hrozně šťastný, že jsem přestoupil. Mezi ostatní spoluhráče se adaptoval velmi rychle, jsem si jistý, že se postupem času může dostat do základní sestavy,“ pochválil Juráska Bah. Celá základní jedenáctka v poločase zůstala v kabině a kouč dal šanci dalším hráčům.

Nabitý program 

Jurásek tak zažil snový debut a přesvědčil, že by si zasloužil místo v sestavě Benfiky. Navíc portugalský mistr bude mít minimálně na podzim hodně nabitý program. Kromě domácí soutěže bude hrát i Ligu mistrů, kde je nasazen v prvním koši. Kouč Roger Schmidt tedy bude potřebovat široký kádr a Jurásek by mohl dostat prostor na hřišti.