Kanonýr, jenž na sebe jihočeský klub nejvíce upozornil v divizi dorostu (mladšího i staršího), kde sázel v dresu SK Klatovy 1898 jeden gól za druhým, totiž v nedělním posledním utkání letní přípravy vstřelil dvě branky během úvodních dvaadvaceti minut a výraznou měrou se podílel na vítězství svého týmu 4:0 nad druholigovým Táborskem trenéra Radoslava Kováče.

close Fotbalista Českých Budějovic Daniel Hais v zápase proti Táborsku. info Zdroj: Jan Škrle zoom_in Fotbalista Českých Budějovic Daniel Hais v zápase proti Táborsku.

„Doufám, že ano. Dal jsem do toho všechno a uvidíme, co trenér vymyslí,“ odpověděl Daniel Hais v rozhovoru pro klubový web na otázku, jestli si myslí, že svým střeleckým počinem zamotal trenéru Weberovi hlavu tak, aby jej při ligové premiéře sezony 2022/2023 postavil do základní sestavy.

„Myslím si, že jsme předvedli náš fotbal, který chceme hrát a kterým se chceme prezentovat. Musíme na to navázat i v lize,“ hodnotil usměvavý chlapík přesdvěčivé a vysoké vítězství nad soupeřem ze stejného kraje.

Fotogalerie: Zamotal Weberovi hlavu? Doufám, že ano, usmívá se odchovanec lubského fotbalu

S výkonem týmu i svým byl celkem spokojený. Jediné, co Haise malinko mrzelo, bylo to, že nedal hattrick. K němu totiž nebylo moc daleko. „Mohl jsem dát i třetí gól. Jak mě vyslal Horoš (Jakub Hora) a já běžel potřetí sám na brankáře, tam jsem měl asi vystřelit z voleje levou nohou,“ tvrdil. „Ale dva góly jsou také pěkné,“ doplnil striker pozitivně v interview pro web Českých Budějovic.

Daniel Hais poprvé nakoukl do ligy vloni, kdy odehrál celkem 10 zápasů s celkovou minutáží 164 minut. Branku si ovšem nepřipsal. Letní příprava se mu však povedla (stejně jako celému týmu, který všechno vyhrál a neuspěl jen s Unionem Berlín - 0:1), generálka obzvlášť. Nastoupí talentovaný mladík do nedělního otvíráku Dynama na půdě Pardubic?