Ráz šlágru 3. kola FORTUNA:LIGY určila 43. minuta, kdy byl vyloučen hostující Hofman. V té době Viktoria prohrávala 0:1, ale po změně stran skóre otočila.

Bílkovi opět vyšlo střídání, kdy do hry poslal už poněkolikáté druhého útočníka, což se Viktorii gólově osvědčilo.

Plzeňský kouč udělal průvan v sestavě už od začátku zápasu. Po zranění se vrátil Havel, místo Hejdy hrál Pernica, Hybše nahradil Falta. V záloze dostali šanci Ba Loua a Mosquera a v útoku Chorý.

Viktoria poslala na branku Slovácka 25 střel, z toho deset mezi tři tyče. Hosté vystřelili pouze jednou.

V první půli gólman Slovácka Nguyen musel zasahovat při ranách Buchy, střela Ba Louy se otřela o levou tyčku. Většinu plzeňských střel zblokovala pozorná obrana hostů.

Slovácko dalo gól ze své jediné akce zápasu. Explzeňský záložník Petržela předběhl Faltu, pak našel na malém vápně Jurečku, který namířil balon pod břevno – 0:1.

„Falta není typický obránce. Hybše jsme nechali odpočinout,“ poznamenal trenér Viktorie Michal Bílek.

Ve 42. minutě Hofman trefil šlapákem Ba Louovo stehno, rozhodčí hostujícímu obránci nejprve udělil žlutou kartu, ale po zhlédnutí videa svůj výrok přehodnotil a vytáhl červenou kartu.

Po změně stran Nguyen dvakrát vychytal Chorého. Na nepříznivý vývoj reagoval trenér Bílek střídáním. V 58. minutě nevýrazného Faltu střídal druhý útočník Beauguel. Francouzský forvard v 67. minutě vyrovnal. Ba Loua přihrál Buchovi, jenž na malém vápně našel Beauguela, který ve skluzu vyrovnal.

Viktoria stupňovala tlak. Buchovu střelu odrazila obrana k Ba Louovi, jehož střelu mimo tyče odrazil hostující obránce. Z následného rohu Viktoria vstřelila vítězný gól. Pernica na přední tyči prodloužil Janoškův roh a Mosquera číhající u brankové čáry dostal balon stehnem za záda Nguyena.

„Mosquera ve druhé půli hrál velmi dobře, podporoval útok a dal rozhodující gól. Což potřeboval, protože se mu ne vždy herně dařilo. Myslím si, že tento gól mu pozvedne sebevědomí,“ potěšilo kouče Plzně.

Třetí gól na kopačkách měl dvakrát Šulc, ale poprvé neprostřelil brankáře a podruhé trestuhodně přestřelil. „Pavel je hodně aktivní, dostává se do gólových situací, ale zatím je neřeší dobře. Nicméně věřím, že to všechno v jeho případě přijde,“ neztrácel optimismus Bílek.

Viktoria dotáhla zápas do vítězného konce 2:1.

„Průběh zápasu byl podobný tomu pohárovému ve Walesu. Měli jsme tlak, ale soupeř z jednoho protiútoku vstřelil gól. V první půli jsme měli nějaké šance, ale nebyli jsme přesní v koncovce. Musíme být spokojení, protože jsme doháněli jednobrankové manko. Měli jsme tlak i hodně šancí, ale zaplať pánbůh za dva góly,“ okomentoval Michal Bílek.

Ve čtvrtek od 19 hodin v Plzni Viktorii čeká klíčová pohárová odveta proti TNS.