Viktoriáni, kteří do Ostravy přiletěli už v pátek přímo z albánské Tirany, kde vyhráli ve čtvrtek i páté utkání Evropské konferenční ligy s kosovskými šampiony FC Ballkani (1:0), se tak vydali zpátky do Plzně.

„Naše výprava se tedy ihned vydává domů do Plzně a začínáme se chystat na středeční ligovou dohrávku v Mladé Boleslavi,“ potvrdil mluvčí plzeňského klubu Václav Hanzlík.

Brankář Viktor Baier na Air Albania Stadium v Tiraně.
Mladý fotbalový gólman Plzně oživil vzpomínky na legendárního Čecha

Hráči absolvovali v sobotu dopoledne v Ostravě trénink, ale po obědě bylo rozhodnuto o odložení utkání kvůli přívalům sněhu. „Mezi kluby se teď bude jednat o náhradním termínu,“ uvedl na webu Baníku jeho manažer Tomáš Bernady.

S ohledem na nahuštěnou termínovou listinu soupeře je však vysoce pravděpodobné, že utkání se uskuteční až na jaře. Plzeňskou Viktorii totiž čeká už ve středu od 15 hodin ligová dohrávka v Mladé Boleslavi, v neděli 10. prosince hostí ve stejném čase České Budějovice. Ve čtvrtek sehrají od 21 hodin také v domácí Doosan Areně poslední zápas Evropské konferenční ligy proti kazašské Astaně a tři dny na to je čeká ještě ligový zápas v Olomouci.