Návrat do Štruncových sadů pořádně zhořkl brazilskému stoperovi Eduardo Santosovi, jenž pomohl viktoriánům na jaře k mistrovskému titulu, ale po sezoně zamířil do Slavie. Teď tedy přijel jako soupeř, ale dlouho si to neužil. Už ve druhé minutě neodhadl na mokrém terénu odskok míče a poslal v šestnáctce k zemi unikajícího Mosqueru. Byla z toho penalta i červená karta.

9. kolo FORTUNA:LIGY: FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:0 (2:0).9. kolo FORTUNA:LIGY: FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:0 (2:0).Zdroj: Jindřich Schovanec

Už takhle třaskavý souboj měl o další náboj postaráno. Exekuce penalty se ujal dlouhán Chorý a prokázal pevné nervy, Mandousovi nedal šanci – 1:0. I Plzeň brzy přišla o jednoho hráče, místo zraněného Sýkory však mohl nastoupit zkušený Pilař. Pak se předvedli diváci z obou táborů, kvůli dýmovnicím a následném dýmu na hřišti musel rozhodčí Hocek na pár minut přerušit hru.

Hokejisté Plzně (v modrém) prohráli ve Vítkovicích 2:4.
Dvě kola, nula bodů. Hokejová Plzeň narazila i ve Vítkovicích

Na plzeňskou stranu vyrazil domlouvat fanouškům dokonce také majitel plzeňského klubu Adolf Šádek. Brzy po nucené pauze se Doosan Arena rozjásala podruhé, kolumbijský záložník Mosquera nejprve vybojoval roh a po něm to byl právě on, kdo poslal po Chorého hlavičce míč do sítě – 2:0.

Zdroj: Youtube

Slavia se ani potom nevzdala, ale šance se rodily spíš na druhé straně. Po brejku Mosquery a střele Pilaře zachránil hosty od pohromy gólman Mandous, pak ještě hlavičkoval Hejda v pádu těsně vedle.

Viktoriáni se dostali míč do sítě i z prvního útoku druhé půle, ale gól Vlkanovy kvůli ofsajdu neplatil. A tak přišla pojistka v podobě třetího gólu až v 73. minutě, kdy natáhl z dobrých dvaceti metrů Kalvach a nekompromisní ranou k tyči nedal Mandousovi šanci.

Viktoriáni pak dovedli zápas k pohodové výhře. A nejen, že po devíti zápasech konečně Slavii porazili, ale hlavně natáhli svojí sérii vítězství ve FORTUNA:LIZE na rovných 30 zápasů. Reprezentační přestávku tak stráví na prvním místě.

FC Viktoria Plzeň - SK Slavia Praha 3:0

Branky: 3. Chorý z penalty, 21. Mosquera, 73. Kalvach. Rozhodčí: Hocek - Nádvorník, Hájek - Klíma. ŽK: Jemelka, Pilař, Mosquera - Oscar. ČK: 2. Santos (Slavia). Diváci: 11 103. Plzeň: Staněk - Havel, Hejda, Pernica, Jemelka - Kalvach, Bucha - Sýkora (10. Pilař, 81. Holík), Vlkanova, Mosquera (89. Jirka) - Chorý (88. Bassey). Trenér: Bílek. Slavia: Mandous - Masopust, Santos, Kačaraba, D. Jurásek - Tiéhi, Ševčík - Douděra (79. Ewerton), Lingr (79. Jurečka), Olayinka (46. Oscar) - Tecl (66. Usor). Trenér: Trpišovský.

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje na archivním snímku slaví vítězství v 1. kole nad Lovosicemi.