„V posledním dni letního přestupového období se nám podařilo získat Daniela Haise, který k nám přestupuje z Českých Budějovic. Podepsal u nás v Hradci dlouhodobou smlouvu, za což jsme velice rádi. Daniel je typologicky velmi zajímavý, je to 192 cm vysoký bijec na hrot útoku, který je zároveň velice poctivým hráčem s výborným charakterem, jenž má navíc i skvělé rychlostní předpoklady a dobrou orientaci v pokutovém území soupeře,“ okomentoval Haisův příchod na východ Čech sportovní ředitel Hradce Králové Jiří Sabou.

Daniel Hais podepsal v Hradci Králové.Daniel Hais podepsal v Hradci Králové.Zdroj: FC Hradec Králové

Od Haise si Votroci, jak se fotbalistům Hradce přezdívá, slibují především góly. „Jako správný útočník pochopitelně umí dát gól. Na svůj mladý věk již nasbíral cenné zkušenosti v první lize a v mých očích je tedy hráčem, se kterým se do budoucna vyplatí pracovat tak, abychom dál rozvíjeli jeho přednosti,“ doplnil.

Daniel Hais naskočil v minulé sezoně do sedmnácti zápasů první ligy, v nichž vstřelil dvě branky a nasbíral dvě žluté karty. V aktuální sezoně FORTUNA:LIGY si v dresu českobudějovického Dynama zahrál ve čtyřech duelech, ale skórovat se mu nepodařilo. Teď přijal novou výzvu a stal se zajímavou akvizicí Hradce Králové, kde si užije i nově otevřenou Malšovickou arénu, která vznikla v letech 2022 a 2023 na místě dřívějšího Všesportovního stadionu.

Fotbalista Daniel Hais byl povolán do české reprezentace do 19 let. Může si zahrát elitní fázi kvalifikace na evropský šampionát.
Z lubského Startu až do reprezentace. Hais dostal pozvánku od trenéra Holoubka