„Já bych nehledal žádnou souvislost s Bohemkou, tehdy to byl úplně jiný zápas, byl tady plný stadion,“ říkal po utkání s Pardubicemi (1:1) autor jediné plzeňské branky Milan Havel, který kousek od ikonického stadionu v Ďolíčku vyrůstal.

Tentokrát svým gólem zachraňoval Plzni remízu s posledním celkem tabulky, který se ujal vedení v 57. minutě z první střely na branku, když se po šťastné narážečce s Kurkou prosadil kapitán mužstva Černý.

Pět minut předtím nádherně střihl nůžkami viktorián Mosquera, ale orazítkoval jen břevno. Už v první půli vykopával hlavičku kolumbijského záložníka z prázdné branky bek Vlček. Plzeňská Viktoria pak po inkasované brance zvýšila obrátky, ale víc než jen vyrovnávací branku Milana Havla z tlaku nevytěžila. „Je to ztráta, měli jsme tady vyhrát,“ litoval plzeňský kouč Michal Bílek. „Ale první půle nebyla z naší strany dobrá,“ uznal trenér Viktorie. „I tak jsme si nějaké šance vytvořili a myslím, že tam byl penaltový zákrok na Vlkanovu,“ připomněl.

Po inkasované brance poslal na hřiště druhého útočníka a právě Bassey měl jednu ze šancí, ale ani on jí neproměnil. „Tlak jsme si vytvořili. Měli jsme šance, abychom vstřelili vítězný gól, ale nepovedlo se to,“ dodal kouč. Jeho tým přezimuje na prvním místě tabulky minimálně o dva body před pražskou Slavií.

FK Pardubice – Viktoria Plzeň 1:1

Poločas: 0:0. Branky: 57. Černý – 76. Havel. Rozhodčí: Nehasil – Vlček, Váňa – Hocek (video). ŽK: 2:1 (48. Janošek, 71. Chlumecký – 2. Hejda). Diváci: 1 469. Hřiště: Ďolíček, Praha (Bohemians 1905). FK Pardubice: Markovič – Icha, Vlček, Chlumecký, Kurka – Janošek (87. Koukola), Vacek – Kostka (76. Lima), Hlavatý, Tischler – Černý (84. Mareš). Trenér: R. Kováč. FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Hejda, Pernica, Jemelka (66. Holík) – Kalvach, Bucha – Jirka (87. Pilař), Vlkanova (66. Bassey), Mosquera – Chorý. Trenér: M. Bílek.