Ustavující schůze líšeňského klubu se konala přesně před sto lety, celek z východu Brna však tehdy řešil závažný problém. Zprvu neměl kde hrát, musel si tak postavit zcela nové hřiště na pronajatém pozemku.

Nyní už má Líšeň úplně jinou pozici. Od roku 2019 hraje profesionální soutěž, několikrát byla jen kousek od baráže o postup do první ligy. Stoleté výročí připadlo na dosavadní nejúspěšnější éru klubu.

V neděli 23. června tak Líšeň bude mít co oslavovat. „Prostřednictvím Líšeňských novin se snažíme oslovit co nejvíce bývalých hráčů, aby dorazili. Budeme chtít také poděkovat všem, kteří nás podporovali a podporují, počítáme s účastí představitelů kraje, města a místní části,“ nastínil líšeňský předseda Karel Hladiš.

Hlavní bod speciálního dne je ale jasný. Líšeň se střetne s Baníkem, který přijal pozvání. „Jsme velmi rádi, že nám Baník vyšel vstříc. V této chvíli je to nejlepší moravský klub a určitě vytvoří důstojný rámec našich oslav. Původně jsme oslovili více klubů, hlavní problém byl ale v termínu, protože většina celků bude mít vzhledem k mistrovství Evropy hráče ještě na dovolené,“ popsal Hladiš.

Příznivci líšeňského fotbalu se mohou těšit i na další program oslav. Akce potrvá celé odpoledne, zapojení budou i mladí fotbalisté. Chystá se autogramiáda, klub si navíc pro fanoušky připravuje hned několik upomínkových předmětů.

Tím hlavním bude kniha, kterou Líšeň vydává k důležitému výročí. Dílo, které bude mít devadesát stran, Líšeň pokřtí právě na oslavách, kde si ji zároveň zájemci už budou moci zakoupit.

O prodeji vstupenek na akci bude Líšeň v následujících dnech informovat na svých webových stránkách. „Zveme také všechny bývalé hráče, trenéry i funkcionáře na společné setkání v rámci oslav. Kdo má zájem přijít, musí se předem do 31. května přihlásit na mail campaml@sklisen.com,“ doplnil líšeňský klubový předseda.