Baroš i Koller v úterý nazuli kopačky, aby potěšili děti během Svátku fotbalu, jímž vyvrcholil 25. ročník McDonald's Cupu, největšího mládežnického turnaje v Česku.

Oba kanonýři na stadionu v Hradci Králové skórovali, i když… Hlasatel jednomu z nich gól upřel. Trefu přisoudil rodákovi ze Smetanovy Lhoty, jenž ikoně Baníku jen a pouze nahrával před bránu.

"Jak si nás mohli poplést?" zakroutil hlavou Baroš.

"Asi jsme si podobní," odpověděl s úsměvem Koller.

Zápas osobností měl příjemnou atmosféru. Žerty a legrácky střídaly skvělé fotbalové momenty. Na tribunách "drobotina" z nejrůznějších koutů země řešila, zda víc tleskat "červeňákům" (Zdeněk Folprecht, David Lafata, Václav Pilař, Pavel Horváth aj.), nebo "žluťákům" (výše zmiňovaní útočníci, dále třeba Petr Švancara nebo Přemysl Forejt).

Jiné celebrity postávaly stranou. Přijel se podívat i Leoš Mareš, známý moderátor, producent a zpěvák. Ačkoli ho pořadatelé lákali na trávník, s díky odmítl. "Nejsem tak dobrý fotbalista, do balonu jsem kopal kdysi za barákem. Tihle borci by mě vzali, jak se říká, přes párky," usmál se.

close Leoš Mareš během Svátku fotbalu v Hradci Králové info Zdroj: Deník/Vladimír Machek zoom_in Leoš Mareš během Svátku fotbalu v Hradci Králové

Úvodní gól obstaral Ladislav Hampl, herec, jenž se proslavil rolí Jarmila v seriálu Okresní přebor.

Dvakrát svlečený dres 

S dalšími brankami se pak roztrhl pytel. Roli šoumena nezapřel Horváth, nyní už jen kouč v třetiligových Domažlicích, který pálil ze všech pozic, až se dočkal. Z takřka třiceti metrů přeloboval Jaromíra Blažka.

Trefil se také Švancara, který během utkání dvakrát svlékl dres. Jednou slavil - konečně rozvlnil síť, podruhé zuřil - zazdil samostatný únik. Sám se vyloučil a běžel za komentátory přímého televizního přenosu.

Z jiné perspektivy pak viděl, jak hráči v červených dresech zcela ovládli hřiště uzpůsobené pro žáky. Pomohl k tomu hattrick Pilaře, který je v Hradci doma, a skvělé reflexy gólmana Tomáše Koubka, který odsud pochází. Najednou to bylo 8:3!

"Těžké, těžké," líčil Koller. "Malé brány, navíc tam měli mezi tyčemi obra," rýpl si dvoumetrový čahoun směrem k brankáři, jenž působí v bundesligovém Augsburgu.

Jak to skončilo?

"Zajímavá otázka. Já vám ani nevím," mrkl za vítěze Folprecht, jenž do Hradce Králové přijel s celou rodinou.

Výsledek nebyl podstatný, šlo o zábavu. Ostatně hlasatel oznámil, že mač skončil v exhibicích obvyklou remízou. Pokud ale někdo do kronik potřebuje skóre, tak tady je: červení zvítězili 8:6.