Jihočešky v minulém kole deklasovaly 10:0 Táborsko, zatímco klatovské hráčky poprvé v sezoně padly. Po výhrách nad Borovany a Spartakem Kaplice nestačily na TJ Mokré, které po tuhém boji podlehly 1:2 až díky gólu v závěru utkání. „Je třeba se poučit z chyb a připravit se na Dynamo,“ hlásal po smolně prohraném utkání jeden z trenérů klatovského družstva Václav Míka.

3. kolo České divize žen, skupina C: TJ Mokré - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalistky v červených dresech) 2:1 (1:0).
FOTO, VIDEO: Fotbalistky smolně padly. Z chyb je potřeba se poučit, velí trenér

Nicméně jeho svěřenkyně v neděli nečeká nic jednoduchého. Naopak. Ve městě pod Černou věží si moc dobře uvědomují, kdo bude v blížící se konfrontaci favoritem. „Dynamo je asi fakt někde jinde, o level výš minimálně. Vždyť minulou sezonu s přehledem svou skupinu vyhrálo a mělo impozantní skóre (115:3). Jen postup jim nevyšel. A začátek letošního ročníku je z jejich strany podobný, soupeřkám nadělují,“ přemítá Yvetta Chmelová, vedoucí družstva.

3. kolo České divize žen, skupina C: TJ Mokré - SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalistky v červených dresech) 2:1 (1:0).3. kolo České divize žen, skupina C: TJ Mokré - SK Klatovy 1898 2:1 (1:0).Zdroj: Yvetta Chmelová

„Ale týmu říkáme – je to kulaté a je tam docela hodně faktorů, které mohou zaúřadovat. Prostě stát se může cokoliv. Jen my sami musíme jít tomu fotbalovému štěstíčku také naproti. A naše holky jsou velké bojovnice a o výsledek se určitě poperou,“ slibuje fanouškům, které se mají na co těšit.

Veronika Kaslová (vlevo) a Valentýna Němcová - Topovky Řenče.
FOTO, VIDEO: Andělky i Kobry derniéru zvládly, bronzové medaile urvaly Topovky

„Jménem klubu bych chtěla na zápas všechny pozvat. Holky budou podporu našich fanoušků potřebovat,“ říká Yvetta Chmelová, pro niž bude souboj s českobudějovickém Dynamem mimochodem trošku speciální.

„Moc bych si přála, aby je naše holky potrápily. Moje kolegyňka z práce totiž kope za Dynamo – takže to bude pro mě trošku prestižní duel,“ vysvětluje. Tak schválně: půjde v pondělí do práce s veselejší náladou ona, nebo její kolegyně? Po nedělní čtvrté hodině odpolední by mělo být jasno (hraje se od 14.00).

5. kolo OPM: FC Švihov (na snímku fotbalisté v červenobílých dresech) - TJ Sokol Chudenice (modří) 2:2 (2:0).
Trenér Švihova řádil a musí zaplatit tučnou pokutu, hráči se za něj postavili