„Dalo by se říct, že jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou. A vítězství mohlo být ještě daleko vyšší,“ řekl Deníku klatovský lodivod.

Mrzet ho tak může maximálně červená karta střídajícího Šlechty a inkasovaná branka, kterou Strakonice vstřelily až v první minutě nastaveného času, kdy už bylo dávno rozhodnuto. „Gólman předvedl dobrý zákrok, ale kluci nedobíhali,“ líčil trenér devatenáctky.

Klatovští dorostenci (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili Strakonice. Devatenáctka uspěla 3:1, fotbalisté do 17 let dokonce 5:0.Klatovští dorostenci (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili Strakonice. Devatenáctka uspěla 3:1, fotbalisté do 17 let dokonce 5:0.Zdroj: archiv Deníku

V dalším kole hrají jeho svěřenci na půdě Berouna, pak v janovickém azylu hostí poslední Vejprnice a podzim uzavřou náročným soubojem na Malši Roudné.

„Byl bych rád, kdybychom z posledních tří zápasů uhráli alespoň pět bodů. Ovšem venku nás čeká třetí (Beroun) a první (Malše Roudné) tým tabulky,“ poznamenal trenér klatovské devatenáctky Martin Lepeška.

Záložní tým TJ Sušice (na archivním snímku hráči v bílých dresech) vyzrál na béčko Okuly Nýrsko, které porazil na jeho hřišti 4:2.
Rezerva Sušice porazila Optiky. Znovu řádil Ernest ´Majo´ Gutwirt, lídr kanonýrů

Proti Strakonicím se v krásném areálu v Janovicích nad Úhlavou, kde klatovský dorost hraje své domácí zápasy, dařilo také fotbalistům do 17 let.

Ti jihočeského protivníka deklasovali jasně 5:0, odčinili předchozí porážku 1:4 ze hřiště zálohy Táborska a v tabulce divize se posunuli na páté místo, přičemž na třetí Sportovní školu ztrácejí pouze dva body.

SK Klatovy 1898 U19 – Junior Strakonice U19 3:1

Poločas: 2:0. Branky: 23. Weber, 26. Daněk, 64. Šlechta – 90+1. Fligiel. Rozhodčí: Mazanec – Hájek, Bala. ŽK: 5:6. ČK: 88. Šlechta (Klatovy). Diváci: 40. Hřiště: Janovice nad Úhlavou. Sestava SK Klatovy 1898 U19: Sklenárik – Šašek (46. Škoch), Daněk, Pham (62. Říha), Vyčichl (69. Kutka), Weber, Pešek (46. Lucák), Pretzelmayer, Tomaka, Fiala, Hošek (61. Šlechta). Trenér: Martin Lepeška.

Načítám výsledky ...

SK Klatovy 1898 U17 – Junior Strakonice U17 5:0

Poločas: 1:0. Branky: 42. a 82. Vaňourek, 56. Boublík, 71. Bošek, 76. Sokol vlastní. Rozhodčí: Mazanec – Hájek, Bala. ŽK: 0:2. ČK: 31. Voják (Strakonice). Diváci: 50. Hřiště: Janovice nad Úhlavou. Sestava SK Klatovy 1898 U17: Sklenárik – Boublík (72. Toman), Yordanov, Brožík, Daněk (58. Jícha), Berka, Mazán, Kortán (46. Vyčichl), Vaňourek, Potužník, Bošek. Trenér: Karel Žák.

Fotbalisté Mochtína (na archivním snímku hráči v červených dresech) zdolali v nervózním derby hosty z Hrádku 3:2.